3. Шампионът Борусия записа клубен рекорд след шеста поредна победа (видео)

Шампионът Борусия записа клубен рекорд след шеста поредна победа (видео)

Вердер спечели с 3:1 Северното дерби с Хамбургер

Германският шампион Борусия (Дортмунд) увеличи на 5 точки преднината си на върха в класирането преди гранда Байерн (Мюнхен), след минимален успех над Херта в Берлин.

„Жълто-черните” записаха впечатляваща шеста поредна победа в Бундеслигата, печелейки мача си от 22-ия кръг. Така те останаха непобедени в 16 последователни шампионатни срещи и поставиха нов клубен рекорд.

Единственото попадение на „Олимпиащадион” реализира халфът Кевин Гроскройц в 66-ата минута. Така водените от временния си наставник Рене Тречок домакини регистрираха шесто поражение през новата календарна година и същевременно с това останаха в 11-и пореден кръг без победа.

Междувременно съставът на Вердер спечели Северното дерби с Хамбургер, надделявайки като гост с 3:1. Бременци поведоха с две попадения до почивката, дело на Марко Марин (‘9) и Том Трибул (’45), а четвърт час преди края на редовните 90 Младен Петрич върна надеждите на домакините.

Те обаче бяха разбити от появилия се като резерва малко по-рано Марко Арнаутович, който сложи точка на спора с гол в 86-ата минута.

Така гостите събраха 36 точки и останаха на петата позиция във временното класиране, докато остана с 26 в своя актив, намирайки се в долната половина на таблицата.