3. Шалке 04 срази Борусия Дортмунд

Шалке 04 срази Борусия Дортмунд

Волфсбург надви Фрайбург в голов спектакъл, Хофенхайм с класически успех срещу Гройтер Фюрт

Отборът на Шалке 04 се наложи с 2:1 като домакин на шампиона Борусия Дортмунд в един от най-интересните мачове от 25-ия кръг на немската Първа Бундеслига. Мачът се игра на „Фелтинс-Арена”.

Двубоят бе доста вълнуващ, а и двата отбора имаха възможности за отбелязване на гол пред противниковата врата. Още в началните минута на двубоя Мишел Бастош и Сеад Коласинач се отчетоха с неточни изстрели за домакините, а Марио Гьотце отправи удар за Дортмунд, но кълбото не попадна в рамките на вратата. Нов удар на Гьотце бе блокиран в 10-ата минута, а 2 по-късно резултатът бе открит. Шалке 04 успя да поведе, след като Джулиан Дракслер се разписа с хубав удар с десния крак след пас на Атсуто Учида.

Последва и възможност пред Клаас-Ян Хунтелаар, но Роман Вайденфелер спаси удара на холандеца. Мишел Бастош стреля неточно за домакините, а в 19-ата минута Якуб Блашчиковски отправи удар към Тимо Хилдебранд, но топката не попадна в очертанията на вратата. В следващите минута Роман Нойщадтер имаше две възможности, но и двата му удара бяха блокирани, а в 29-ата Джулиан Дракслер отправи хубав изстрел, но вратарят на Борусия Дортмунд спаси. Последва нова възможност, открила се пред Роман Нойщадтер, но кълбото не попадна в целта.

Домакините поведоха с 2:0 в 35-ата минута, когато Клаас-Ян Хунтелаар прати с глава топката във вратата на домакините след подаване на Атсуто Учида. До края на първото полувреме Марио Гьотце имаше шанс да се разпише за гостите, но ударът му бе спасен от Тимо Хилдебранд.

Втората част също бе интересна и изпълнена с вълнуващи ситуации пред двамата вратари. Почти веднага след подновяването на играта през второто полувреме Джеферсън Фарфан отправи удар към Роман Вайденфелер, но вратарят спаси. Последваха две добри възможности пред Марио Гьотце, но и в двата случая халфът стреля извън очертанията на вратата.

Гостите успяха да върнат едно попадение в 59-ата минута, когато Роберт Левандовски се разписа с хубав удар с десния крак. Полският нападател можеше да възстанови равенството в 70-ата минута, но стреля неточно. Удар на Илкай Гюндоган бе блокиран, а Марко Хьогер имаше възможност да се разпише за Шалке 04, но изстрелът му с глава бе спасен от Роман Вайденфелер. Вратарят на гостите се справи и с удар на Теему Пуки в 74-ата минута, а 10 минути по-късно финландецът отправи неточен изстрел към вратата на Дортмунд.

В последните минути на срещата Роберт Левандовски отправи два нови изстрела, но и след двата удара не се стигна до гол и така Шалке 04 надви Борусия Дортмунд с 2:1.

След този успех „кралско-сините” вече имат 39 точки и заемат 4-ото място в подреждането. Борусия Дортмунд остава на 2-ата позиция с 46 пункта.

В друг мач от кръга Волфсбург надви с 5:2 като гост Фрайбург. Домакините от Фрайбург излязоха с гол напред още във 2-ата минута с гол на Макс Крузе, но в 7-ата Седрик Макиади си отбеляза автогол и равенството бе възстановено – 1:1. Виериня отбеляза второ попадение за гостите от Волфсбург в 16-ата минута, а в 22-ата Ивица Олич бе точен за 3:1 в полза на „вълците”. При този резултат дойде и краят на първата част.

В 49-ата минута Ивица Олич реализира втория си гол в мача, правейки резултат 4:1. Йоханес Флюм върна едно попадение за Фрайбург в 65-ата минута, а в продължението на двубоя Диего оформи крайното 5:2.

Волфсбург е 12-ти с 30 точки, докато Фрайбург е с 36 и заема 7-ата позиция.

Хофенхайм се наложи с 3:0 като гост на Гройтер Фюрт. Мачът се проведе на „Троли Арена”. Головете за Хофенхайм отбелязаха Роберто Фирмино (10’), Хоселу (16’) и Тобиас Вайс (50’).

Така Хофенхайм остава на 17-ата позиция, но вече е с актив от 19 точки. Гройтер Фюрт заема последното 12-то място и има 14 точки.