3. Шалке 04 спечели Суперкупата на Германия, надвивайки шампиона Борусия (видео)

Шалке 04 спечели Суперкупата на Германия, надвивайки шампиона Борусия (видео)

В редовното време на мача не паднаха голове и победителят от сблъсъка бе определен след изпълнение на дузпи

Отборът на Шалке 04 спечели Суперкупата на Германия, след като в играния тази вечер двубой срещу Борусия (Дортмунд), надви шампиона на страната след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши при нулево равенство, а Шалке се оказа по-съобразителният тим при 11-метровите наказателни удари и най-вече заради изявите на своя вратар, тимът от Гелзенкирхен триумфира със Суперкупата на страната.

Шампионът на Германия – Борусия, бе по-активен по време на целия двубой, но така и не съумя да отбележи попадение във вратата на съперника си. Още в 6-ата минута Себастиан Кел нацели гредата на вратата на Шалке, а с пропуски през първата част се отличиха и Гюндоган и Гроскройц. За тима от Гелзенкирхен пък хубави възможности бяха пропиляни на два пъти от Хьоведес, а Джулиан Дракслер също се отличи с удар, който обаче не намери целта.

Второто полувреме също предложи огромен брой интересни моменти пред двамата вратари, но топката така и не се озоваваше в мрежата на един от двата тима. Така се стигна и до 90-ата минута, а резултатът продължаваше да бъде 0:0. Според регламента следваха изпълнения на дузпи, които щяха да определят кой ще е носителят на трофея.

Борусия имаше правото да изпълнява първия наказателен удар. Гюндоган не сбърка, а Холтби върна жеста и изравни – 1:1. Хумелс изведе отново шампиона на Германия напред, но Еду запази самообладание и възстанови ремито – 2:2. Дойде и редът на Кевин Гроскройц. Един от най-добрите играчи на Борусия обаче не съумя да преодолее вратаря на съперника и пропусна да реализира дузпата си. Хьоведес изведе Шалке напред след много хладнокръвно изпълнение и по този начин тимът от Гелзенкирхен поведе с 3:2. Лайтнер остави Борусия в играта, но от състава на Шалке бяха повече от брилянтни и вкараха и четвъртата си дузпа, след като Хурадо не сбърка. Така се стигна до момента, в който Иван Перишич не успя да отбележи, а това значеше, че Шалке е носителят на Суперкупата на Германия.

Бундеслигата започва на 5-ти август, като Борусия (Дортмунд) домакинства на Хамбургер. Шалке започва ден по-късно с мач срещу Щутгарт далеч от дома.