3. Севиля оцеля с човек по-малко срещу Риека

Севиля оцеля с човек по-малко срещу Риека

Испанците стигнаха до 2:2, Фейенорд победи Стандарт Лиеж

Севиля оцеля с човек по-малко срещу Риека в двубой от Група G на Лига Европа. Испанците допуснаха пълен обрат, но в крайна сметка се спасиха в добавеното време на срещата за крайното 2:2.

Севиля започна силно мача и в 5-та минута Коке стреля опасно, но Варгич спаси. Краховяк също изпробва късмета на вратаря със силен удар четири минути по-късно.

Гостите поведоха в резултата в 26-та минута. След грешка на Томечак топката стигна до Яго Аспас, който не сбърка и вкара във вратата на Варгич.

Севиля остана с човек по-малко на терена, след като Тимотей Колоджейчак бе изгонен с директен червен картон в 52-та минута заради нарушение срещу Крамарик в наказателното поле на испанците. Наказателният удар бе реализиран от Крамарик.

Хърватите поведоха в резултата в 67-та минута, когато Крамарик подаде към Квржич, който финтира Карисо и изпрати топката във вратата на Бето.

Севиля успя да стигне по драматичен начин до изравнителен гол в добавеното време на срещата. Беноа Тремулинас центрира в наказателното поле на Риека, след което Стефан Мбиа засече топката с глава и я изпрати във вратата на безпомощния Варгич.

В другия мач от групата Фейенорд победи с 2:1 като домакин Стандарт Лиеж.

Дешан: Белгия – Франция ще е част от историята