Сензация! Уулвс видя сметката на шампиона Манчестър Сити (ВИДЕО)

"Вълците" победиха "гражданите" с 2:1 у дома

Уулвърхемптън спря победната серия на Манчестър Сити във Висшата лига, след като "вълците" победиха шампиона с 2:1 на "Молиню". Хи-чан Хван донесе успеха за отбора на Гари О'Нийл с гол в 66-ата минута. Победата изкачи Уулвърхемптън до 13-ото място със седем точки, докато Сити запази лидерската си позиция в таблицата с 18 точки.

В 13-ата минута Рубен Диаш си отбеляза автогол, за да даде преднина на "вълците". След попадението "гражданите" натиснаха и в 28-ата минута Нейтън Аке стреля с глава, но ударът му попадна право в ръцете на Жозе Са. Две минути по-късно и Фил Фодън тества рефлекса на португалския страж. Англичанинът се справи с двама защитници на Уулвс и стреля в долния десен ъгъл, но Са се намеси.

В първата минута на добавеното време бившият футболист на "вълците" Матеуш Нунеш се озова на добра позиция в наказателното поле, но ударът му не затрудни вратаря на домакините. Отборът на Пеп Гуардиола успя да създаде още едно опасно положение пред вратата на Уулвърхемптън, но Са се справи и с изстрела на Рубен Диаш.

Втората част започна с натиск на "гражданите". Ерлинг Холанд получи първия си добър шанс, но и неговият удар бе спасен от португалския вратар на домакините.

Логичното се случи в 58-ата минута, когато Хулиан Алварес изравни след прецизно изпълнение от пряк свободен удар. В 66-ата минута след нова опасна контраатака, Уулвърхемптън възстанови преднината си. Матеуш Куня отклони към Хи-чан Хван. Ударът на южнокорееца за малко да бъде изчистен от голлинията от Кайл Уокър, но това в крайна сметка не се случи.

В следващия кръг Уулвърхемптън ще приеме Астън Вила, докато за Манчестър Сити първо предстои мач срещу РБ Лайпциг в Шампионската лига, преди дербито с Арсенал през уикенда.

Феновете на Реал ще могат да гледат финала в ШЛ на "Бернабеу"