3. Самп нанесе първа загуба на Интер и се изкачи на върха в Серия „А”

Самп нанесе първа загуба на Интер и се изкачи на върха в Серия „А”

Гол на Пацини в 71-ата минута взриви трибуните на „Луиджи Ферарис” и донесе трите точки за „моряците”

Отборът на Сампдория постигна изключително престижна победа с минималното 1:0 при домакинството си на шампиона Интер от 6-ия кръг на италианската Серия „А”. В герой за „моряците” се превърна Джампаоло Пацини, който отбеляза единственото попадение в срещата. „Нерадзурите” на Моуриньо отново не бяха убедителни, но все пак създадоха няколко положения за гол, които обаче или бяха пропуснати, или бяха спасени от блестящия Лука Кастелаци. Така Интер записа първата си загуба през новия сезон в Серия "А".

Домакините започнаха по-добре срещата и можеха да открият резултата още в 8-ата минута, но далечен удар на Поли премина на сантиметри покрай вратата на Жулио Сезар. Интер пък отправи първия си точен удар едва в 22-ата минута, когато Марио Балотели стреля опасно от границата на наказателното поле, но Лука Кастелаци спаси. Малко по-късно стражът на домакините трябваше да се намесва и при удар на Камбиасо отблизо.

Впоследствие двата отбора намалиха темпото, а нарушенията в средата на терена зачестиха. Играта стана още по-накъсана и не се виждаше как може да падне гол в една от двете врати. В самия край на полувремето Рето Циглер бе изведен на добра позиция и можеше да открие, но Жулио Сезар спаси.

Интер започна по-добре втората част и набързо Милито и Балотели пропуснаха по едно положение, за да се стигне до 72-ата минута, когато малко неочаквано Сампдория успя да поведе в резултата. Манини изведе Пацини на чиста позиция и бившият стрелец на Фиорентина не сбърка от чиста позиция за 1:0.

След това Интер взе изцяло инициативата и започна да реди атака след атака в полето на гостите. Първо Самуел Ето’о не успя да уцели вратата от изгодна позиция. В 83-ата минута гостите стигнаха до гол чрез резервата Куарешма, но той бе отменен поради засада на португалеца. В самия край на срещата Лусио стреля от близо след разбъркване в наказателното поле на Самп, но Лука Кастелаци направи феноменално спасяване, с което на практика осигури победата на своя отбор.

Така с тази победа Сампдория събра 15 точки в актива си и се изкачи на първото място, измествайки оттам имено тима на Интер. „Нерадзурите” допуснаха първата си загуба и сега остават втори с 13 точки, но Ювентус може да ги измести, ако спечели своята среща с Болоня утре.

Сампдория – Интер 1:0
1:0 Пацини 72’