3. Самоубийствено реми на Барса - Атлетико, Меси се контузи (ВИДЕО+СНИМКИ)

Самоубийствено реми на Барса - Атлетико, Меси се контузи (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двата отбора не се победиха на "Ноу Камп" и изпуснаха шанс да се доближат до Реал Мадрид

Пред повече от 89 хиляди зрители на „Ноу Камп“ Барселона и Атлетико Мадрид не излъчиха победител в дербито помежду си и завършиха 1:1.

Така нито един от двата отбора не се възползва от грешната стъпка на Реал Мадрид, които също записаха хикс и така "белите" останаха лидери в класирането с добра преднина пред съперниците си.

Още по-лошата новина за "балугранас" беше тази, че Лионел Меси получи контузия малко преди час игра и не е ясно колко сериозна е трвмата на аржентинеца.

Мачът започна нервно и за двата отбора, като никой от тях не предприемаше излишни рискове и топката се разиграваше в центъра на терена. Именно затова, първия удар в очертанията на една от двете врати дойде чак 14-та минута, благодарение на Меси. Атлетико отвърнаха чрез Караско и Фелипе Луис, но не се стигна до нищо по-опасно.

Предпазливата игра продължи до 41-та минута. Тогава Андрес Иниеста центрира отляво, а в наказателното поле най-съорбазителен беше Иван Ракитич, който с глава откри резултата за Барса.

В 59-та минута Барселона получи тежък удар, след като Лионел Меси получи контузия и Арда Туран трябваше да влезе на негово място.

Атлетико веднага се възползва от психологическия шок в редиците на домакините и в 61-та минута Анхел Корея възобнови равенството.

В следващите минути, за разлика от началните, и двата отбора се втурнаха в атаки и играта се отвори осезаемо. В 79-та минута Неймар получи на скорост топката в наказателното поле, но ударът му в близкия ъгъл бе париран от Облак.

До края Барселона беше по-активният отбор, като Суарез и Жорди Алба бяха най-близо до гола. Резултатът, обаче, не се промени до последния съдийски сигнал и по този начин Барселона и Атлетико останаха съответно на трето и четвърто място с 10 и 9 точки, а на втората позиция се закрепи Севиля.

Зидан е готов да поеме Манчестър Юнайтед

Французинът е отворен към хипотезата да замени Ерик Тен Хаг на "Олд Трафорд"

Радост в Рома: Дибала вече е готов за игра

Аржентинецът ще е на линия за мача с Интер

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?