3. С човек по-малко „дроздовете” обърнаха Вила и взеха дербито на Мидландс за пръв път от 26 години насам

Стилиян Петров бе заменен в края на поражението с 1:2

Невероятното преобразяване на Уест Бромич Албиън под ръководството на Рой Ходжсън продължава (една загуба в 10 кръга).
Днес „дроздовете” надделяха с 2:1 над гостуващия Астън Вила, в чийто състав като титуляр започна българския капитан Стилиян Петров, макар в средата на втората част да останаха с човек по-малко.

Домакините се озоваха в ролята на догонващи в резултата на своя „Дъ Хоутърнс” още в 4-ата минута, когато Абдулай Мейте си вкара автогол и даде преднина на гостите, но след почивката тимът на У.Б.А. осъществи пълен обрат и вече може да бъде спокоен за мястото си в елита на Англия.

Точно след изтичането на първия игрови час топреализаторът на „дроздовете” Питър Одемвинге възстанови равенството, но само три минути по-късно Пол Шарнър пробва колко време може да издържи Стилиян Петров с него на гърба си.

Българинът направи три крачки и загуби равновесие, а австриецът получи втори жълт картон и напусна терена преждевременно.

Това обаче не прекърши амбициите на домакините и те успяха да стигнат до пълния комплект от точки в края на срещата, когато Саймън Кокс изведе Фабрис Молумбу и с известна доза късмет той прати топката в мрежата на Брад Фридъл.

Веднага след попадението Стилиян Петров бе заменен от Олбрайтън, но гостите не успяха да стигнат до равенството.

След успеха момчетата на Ходжсън събраха 43 точки и вече са на 11-а позиция във временното класиране, докато Вила остана на 13-о място с две точки по-малко в своя актив. Това бе и първата победа в дербито на Мидландс за „дроздовете”, които не бях побеждавали своя опонент от 1985 година насам.

В друга среща от кръга Блекпул и Стоук Сити регистрираха нулево реми и така „мандарините” останаха извън зоната на изпадащите благодарение единствено на по-добрата си голова разлика от Уигън, тъй като и двата тима имат по 35 точки.

При реми, но голово, приключи двубоя именно на Уигън, който у дома стигна до 1:1 срещу  Евертън. Възпитаниците на Роберто Матинес започнаха силно двубоя и успяха да поведат в 20-ата  минута, когато Чарлс Н’Зогбия се възползва от пас на Джейми МакКарти и изведе своите напред.

Четвърт час по-късно гостите получиха правото да изпълнят дузпа, но Микаел Артета я пропусна, но в 78-ата минута Лейтън Бейнс показа на своя капитан как трябва да се изпълняват наказателни удари и изравни.

След ремито Евертън остана на седмо място с 48 точки, но на практика се прости с участие в евротурнирите догодина.

Груев с пълни 90 минути при успех с 2:0 над Кардиф