3. "Росонерите" продължават с резилите - 1:1 с Удинезе на "Джузепе Меаца" (видео)

"Росонерите" продължават с резилите - 1:1 с Удинезе на "Джузепе Меаца" (видео)

Дженоа срази Катания на своя терен, Аталанта продължава да блести

Отборът на Милан продължава да няма успех през новия сезон в Серия А, след като в днешното си домакинство на Удинезе на „Джузепе Меаца” завърши наравно 1:1. „Росонерите” бяха по-активни от своя съперник, но достигнаха само до едно попадение и по този начин двата тима взеха по точка от сблъсъка.

Двубоят започна равностойно, а след само десет минути игра и двата тима вече имаха възможности да отбележат. Габриел Торхе пропусна добро положение пред Кристиан Абиати, а Антонио Касано и Алешандре Пато можеха да отбележат за „росонерите”, но не намериха рамките на вратата на Самир Ханданович.

Резултатът бе открит в 29-ата минута, когато звездата на гостите от Удинезе – Антонио Ди Натале, нанесе хубав удар от границата на вратарското поле и по този начин даде ценен аванс на тима си. До почивката Милан се опита да достигне до равенството и бе близо до първия си гол в мача в продължението на първата част, но с пропуски се отличиха Антонио Ночерино и Игнасио Абате.

През вторите 45 минути „росонерите” започнаха активно и веднага можеха да открият, но ударът на Марк Ван Бомел не попадна в целта. Последва пропуск на Ночерино, а в 64-ата минута усилията на домакините най-сетне бяха възнаградени, след като резултатът бе изравнен. Автор на попадението за Милан бе Стефан Ел Шарауи, който съумя да преодолее Ханданович и да върне тима си в мача.

”Росонерите” продължиха да търсят нов гол, но ново попадение на „Джузепе Меаца” така и не падаше. Емануелсон бе много активен до края на двубоя, а най-чистото положение бе пропиляно от Джампиеро Пинци от Удинезе, който в 75-ата минута нацели дясната греда. Нов гол в двубоя така и не падна и двата тима грабнаха по точка.

Шампионът Милан продължава да е без успех от началото на сезона, като има две равенства и едно поражение и заема 14-ото място с 2 точки. Удинезе дели първата позиция с Дженоа и Ювентус, като е със 7 пункта.

В друг мач от кръга Дженоа надви Катания с класическото 3:0 на своя терен. Паласио се разписа на два пъти (29; 34), а един гол наниза Констант (79). Това бе първо поражение за Катания – тимът е на 11-ото място с 4 точки. Дженоа дели първата позиция с Удинезе и Ювентус и е със 7 пункта.

Аталанта пък продължава с добрите игри, след като спечели с 2:1 гостуването си на Лече. Денис (3) откри от дузпа за Аталанта, а равенството бе възстановено от Месба (25). Крайното 1:2 оформи отново Денис в 54-ата минута.

След успеха Аталанта заличи актива от -6 точки, с който започна сезона,  и вече има 1 точка, като заема 15-ото място. Лече е на 12-ата позиция с 3 пункта.

Новата Суперлига стартира през 2025 година?