3. Роналдо измъкна Юве от загуба на "Джузепе Меаца" (ВИДЕО)

Роналдо измъкна Юве от загуба на "Джузепе Меаца" (ВИДЕО)

Интер откри резултата чрез Наинголан, CR7 се разписа след почивката за крайното 1:1

Дербито на 34-ия кръг в Серия „А” между Интер и Ювентус завърши без победител. Раджа Наинголан откри резултата на „Джузепе Меаца” в 7-ата минута, като „нерадзурите” задържаха аванса си до второто полувреме, но в 62-ата Кристиано Роналдо вкара за крайното 1:1. Интер е трети с 62 точки, на четири от Рома и шест от Милан. Юве вече си осигури осмата поредна титла и днешният мач бе протоколен за футболистите на Масимилиано Алегри.

Първият точен удар към една от двете врати дойде в 37-ата секунда. Леонардо Бонучи пробва да обстрелва вратата на Самир Ханданович, но стражът улови без сериозни проблеми. Интер поведе в 7-ата минута със страхотен гол на Раджа Наинголан. Белгийският полузащитник вкара едно от марковите си попадение, които бележеше в Рома. Халфът засече топката от воле доста извън наказателното поле и ударът му по диагонала прониза Шчесни.

В рамките на минута полският страж спаси Ювентус на два пъти. Първо Мауро Икарди застраши вратата на Юве със силен удар в близкия ъгъл на вратаря, а след това Де Фрай не успя да вкара с глава от няколко метра. Ювентус отговори с мощен шут на Федерико Бернардески, който прелетя над напречната греда. В 29-ата минута Блес Матюиди предотврати сигурен гол във вратата на Ювентус, блокирайки с тялото си шут на Мауро Икарди на метри от голлинията.

В 57-ата минута Иван Перишич и Марсело Брозович разиграха накъсо пред наказателното поле и крилото отправи мощен удар по земя, който премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата зад Шчесни. Кристиано Роналдо направи сериозен пропуск в 61-ата минута след подаване на Жоао Кансело отдясно.

Звездата на Юве стреля от движение, но право в крака на Стефан де Фрай. Минута по-късно обаче португалецът вкара своя дежурен гол. Португалецът получи много добро подаване с пета от Миралем Пянич и с премерен удар в долния десен ъгъл възстанови равенството. В 70-ата минута отлична комбинация между Иван Перишич и Икарди завърши с удар на хърватина, който Шчесни изби в ъглов удар. В 77-ата минута Самир Ханданович трябваше да се намесва при техничен удар от въздуха на Миралем Пянич. Секунди по-късно Емре Джан стреля опасно над гредата.