3. Резервата Мохамед Салах развали настроението на Интер

Резервата Мохамед Салах развали настроението на Интер

Фиорентина отмъкна трите точки от "Джузепе Меаца" с минимална победа и вече гледа към зона Шампионска лига

Серията от три поредни победи на Интер в Серия А бе прекратена след разочароваща загуба с 0:1 от Фиорентина на „Сан Сиро” в 25-ия кръг. Мохамед Салах донесе първи успех на Фиорентина като гост на „нерадзурите” от 11 години насам.

И двата отбора се класираха за осминафиналите на Лига Европа в четвъртък и бяха в добро настроение.

Ханданович извади пряк свободен удар на Диаманти към долния ъгъл. После Кума Бабакар се размина на косъм и не успя да засече добро центриране на Мануел Паскуал.

Фреди Гуарин върна от аутлинията, но нямаше кой да засече, докато Куртич от воле прати в публиката след хитър пас на Ненад Томович.

Гуарин беше движещата сила на Интер и тресна гредата в 35-ата минута, когато препарира Нето с изненадващ силен шут извън наказателното поле.

Бабакар се контузи преди почивката и бе заменен от Мохамед Салах, а това се оказа щастлива смяна за „виолетовите” в хода на мача.

Жуан спаси домакините от гол след пряк свободен удар на Иличич, но Фиорентина поведе 10 минути след почивката. Паскуал центрира остро и Ханданович изби, но дошлият под  наем от Челси Мохамед Салах беше на точното място и хладнокръвно се разписа за 1:0.

Икарди искаше дузпа, която не получи, а Шакири замени Подолски и веднага накара Нето да спасява.

Това не беше вечерта на Мауро Икарди, защото Шакири намери Гуарин, който пусна на Икарди на около 10-ина метра пред вратата и нападателят стреля леко над гредата от чиста позиция.

Ханданович се намеси добре след шут на Куртич отляво, а Видич нямаше късмет след корнер на Шакири.

Паласио изнерви публиката в 84-ата минута, когато Икарди вдигаше ръце да получи пас пред вратата, но Паласио стреля слабо между двамата защитници в ръцете на вратаря.

До края Фиорентина доигра в числено намален състав с 9 души след травми на Савич и Томович, но отборът на Монтела се затвори добре пред собственото наказателното поле и съхрани трите точки.

Интер е осми с 35 точки, докато Фиорентина вече има 42 точки на пето място и е само на една зад 4-ия Лацио.
Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)