3. Рекорден Юве жегна Рома по шампионски с победен гол в последните секунди (ВИДЕО)

Бившият "римски вълк" Пабло Освалдо влезе като резерва и смълча "Олимпико" в добавеното време, 99 точки в актива на Юве

Шампионът Ювентус нокаутира Рома с гол в последната възможна минута и мина победоносно и през „Олимпико” в предпоследния 37-и кръг на Серия А. Бившият играч на Рома Пабло Освалдо влезе като резерва и беше посрещнат с освирквания във Вечния град, но си отмъсти с победен гол в 4-ата минута на продължението и сложи точка на спора между първия и втория в Италия този сезон.

Сблъсъкът нямаше значение за класирането, защото Юве и Рома си бяха гарантирали първите две позиции, а по-скоро имаше символичен характер, защото „Старата госпожа” се изправи срещу единствения си съперник за Скудетото през сезона.

Титлата бе гарантирана, а за Ювентус целта до края на сезона са стоте точки, които досега никой не е постигал в италианския елит. След успеха днес „бианконерите” вече имат 99 точки, а в последния кръг приема у дома Каляри в опит да мине кота 100. Рекордът на Интер от 97 точки през сезон 2006/07 вече е в историята и новото върхово постижение за най-много точки в един сезон е на отбора на Конте.

Преди мача имаше добри новини в лагера на Рома, след като стана ясно, че Миралем Пянич е подписал нов договор.

Двамата треньори направиха промени на своите врати и Марко Сторари замени титуляря Буфон, а Лукаш Скорупки направи дебют под рамката за римляните.

Мачът на „Олимпико” започна с мощно скандирания на името на Руди Гарсия, който през сезона на няколко пъти влезе в словесни престрелки с Антонио Конте.

„Вълците” пратиха топката в мрежата на шампиона в 16-ата минута, но Торосидис направи това с ръка и съдиите не зачетоха попадението.

Сторари изби хубаво воле на Тоти под гредата, а Дестро не можа да си спре извеждащ пас от Жервиньо вляво. Пред другата врата Йоренте на няколко пъти си отвори добри възможности, но Скорупски веднъж изби, а после от малък ъгъл „Цар Лъв” стреля над гредата.

Точно преди почивката Погба остави на земята двама защитници с финт, но ударът му срещна основата на десния страничен стълб.

Даниеле Де Роси се контузи след почивката и беше заменен в 58-ата минута, а Киелини се измъкна без да поеме към съблекалните и не получи втори жълт картон за удар с лакът срещу Пянич в атака.

Сторари спаси сигурен гол с двойна намеса и първо изби шута на Наинголан, а после се хвърли и отрази добавката на Флоренци към опразнената врата.

Ремито изглеждаше неизбежно, но Погба изведе Лихщайнер отдясно в последните секунди, швейцарецът търкули успоредно около линията на малкото наказателно поле и Освалдо напълно сам прати в обратния горен ъгъл за 1:0 и донесе още радост на Юве този сезон.

Ювентус е шампион с 99 точки кръг преди края, а Рома заема втора позиция, но остава с 85 точки.

Постекоглу: Страхотно представяне