3. Реал обърна Валядолид и остана в борбата за титлата (ВИДЕО)

Реал обърна Валядолид и остана в борбата за титлата (ВИДЕО)

"Кралете" бият с 3:2, Йозил вкара 2 гола

Отборът на Реал (Мадрид) постигна трудна и важна победа в борбата си за защита на титлата, след като тази вечер се наложи с 3:2 над тима на Валядолид. Срещата се игра на стадион "Хосе Зория" и бе от програмата на 15-ия кръг на испанската Ла Лига.

Като цяло мачът бе доста интересен, като "кралете" на два пъти се оказваха догонващи в резултата.

Всичко интересно започна още в 6-та минута, когато бившият нападател на Манчестър Юнайтед - Манучо, даде аванс на домакините, след като бе изведен на добра позиция от Валиенте.

Радостта на Валядолид от това попадение обаче изтрая едва 5 минути, тъй като в 11-ата Кайехон овладя добре на десния фланг и центрира към малкото наказателно поле, където Бензема засече с крак за 1:1.

След това попадение домакините отново попариха съперника си, след като в 21-ата минута Манучо изпълни перфектно фаул, давайки отново аванс на Валядолид.

До края на полувремето обаче "белия балет" натисна и съумя отново да стигне до равенството. В 44-ата минута Бензема намери Йозил в пеналта на домакините, а турчинът не сбърка за 2:1.

През втората част играта на Валядолид се разстрои и през целите втори 45 минути домакините отправиха само един точен удар към Касияс, дело на Оскар в 60-ата минута.

Гостите от Мадрид пък видимо бяха по-активният отбор и в крайна сметка стигнаха до трите точки след перфектно изпълнен пряк-свободен удар на Йозил в 72-ата минута.

След успеха хората на Моуриньо остават трети във временното класиране с актив от 32 точки, на 2 зад Атлетико (Мадрид) и на 8 зад лидера Барса, който е и с мач по-малко. Домакините от Валядолид пък са 7-и с 21 пункта.
Халф на Реал: №1 сме, но влизаме в мачовете твърде спокойния

Халфът на Реал Мадрид Федерико Валверде обясни какво липсва на "белите" през настоящия сезон

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група