3. Реал не прости на Аякс на "Сантяго Бернабеу" (+ВИДЕО)

Реал не прости на Аякс на "Сантяго Бернабеу" (+ВИДЕО)

Въпреки поражението от "белия балет", холандския гранд ще играе в Лига Европа през пролетта

Реал Мадрид се наложи с 4:1 над Аякс в среща от група „D” на Шампионската лига. Двубоят нямаше голямо значение за „белия балет”, който си бе гарантирал второто място в групата още преди изиграването на срещата, но въпреки това тимът на Жозе Моуриньо успя да се поздрави с убедителен успех.

Победата над холандския гранд бе трета за „кралския клуб” в груповата фаза на турнира, а след този успех Реал финишира на 2-ото място в групата с актив от 11 точки. Аякс, който преди изиграването на двубоя бе с 4 пункта на 3-ата позиция, остава със същия актив и финишира трети, което значи, че ще играе в Лига Европа през пролетта.

Реал имаше доста възможности за отбелязване на гол през първата част, докато Аякс не успя да създаде нищо по-интересно пред Антонио Адан. „Кралския клуб” можеше да открие резултата още в 11-ата минута, след като Фабио Коентрао стреля с левия крак, но кълбото срещна дясната греда. Домакините обаче все пак успяха да излязат с гол напред 2 минути по-късно, когато Кристиано Роналдо не остави шансове на Кенет Вермеер и прати кълбото във вратата му след удар с десния крак.

Добрата игра на домакините продължи и в следващите минути и се откри и възможност пред Карим Бензема, но Кенет Вермеер отрази изстрела на французина. С пропуски за Реал се отчетоха и Кака и Рафаел Варан, а в 26-ата минута Кристиано Роналдо можеше да отбележи втория си гол, но вратарят на Аякс спаси удара на португалския футболист.

Авансът на „белия балет” се увеличи на две попадения в 28-ата минута, след като Лука Модрич намери по отличен начин Хосе Кайехон, който забоде кълбото в долния ляв ъгъл на вратата за 2:0. Малко преди края на първото полувреме Сами Кедира и Лука Модрич направиха пропуски за домакините, а в продължението на първата част Рафаел Варан се отчете с неточен удар с глава.

Играчите на Жозе Моуриньо успяха да достигнат до трети гол почти веднага след почивката. Кака бе точен за 3:0, след като се разписа след страхотен изстрел от далечна дистанция.

Иначе Аякс се представи далеч по-добре през второто полувреме. Далей Блинд отправи удар в 52-ата минута, но кълбото не попадна в рамките на вратата, а малко след това Дерк Боеригтер също имаше шанс да се разпише, но Антонио Адан спаси. Реал пък пропусна възможност да достигне до четвърти гол в 55-ата минута, когато Карим Бензема стреля неточно от няколко метра.

Аякс успя да намали на 1:3 в 60-ата минута, когато Дерк Боеригтер прати топката в мрежата на домакините след страхотен удар отдалеч. В следващите минути се стигна до още няколко възможности за гостите, но пропуски направиха Дерк Боеригтер, Никлас Мойсандер, Кристиан Ериксен и Сием Де Йонг.

В 88-ата минута Хосе Кайехон отбеляза втория си гол в мача, пращайки топката с глава във вратата на гостуващия тим. До края на срещата Лука Модрич също не успя да реализира добра ситуация за домакините. Така последният съдийски сигнал дойде при резултат 4:1 в полза на Реал Мадрид.

Халф на Реал: №1 сме, но влизаме в мачовете твърде спокойния

Халфът на Реал Мадрид Федерико Валверде обясни какво липсва на "белите" през настоящия сезон

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група