3. Реал Мадрид удари Евертън във вълнуващ мач в САЩ (ВИДЕО)

Реал Мадрид удари Евертън във вълнуващ мач в САЩ (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо блести с гол и асистенция за "белия балет" срещу "карамелите"

Отборът на Реал (Мадрид) се наложи над Евертън с 2:1 в контролна среща, която се игра на стадион „Доджър” в САЩ. С основен принос за успеха на „кралския клуб” бе Кристиано Роналдо, който отбеляза единия гол за своя отбор и имаше основен принос при второто попадение на Реал.

Кевин Миралас имаше добра възможност да открие в полза на английския тим в 6-ата минута, но след удара на белгиеца топката премина покрай лявата греда. Реал отвърна с пропуск на Роналдо в 10-ата минута – португалецът получи пас зад защитата на „карамелите” и пробва директен удар от воле, но не намери рамките на вратата. Португалецът все пак успя да открие резултата в 17-ата минута, когато получи пас в половината на Евертън, напредна с кълбото, преодоля вратаря Тим Хауърд, след което прати топката в опразнената врата за 1:0.

”Карамелите” пропуснаха отлична ситуация за изравняване на резултата в 25-ата минута, когато след центриране от корнер Силван Дистен засече с глава, но кълбото се отби в лявата греда. В 30-ата минута Дистен отбеляза с глава, но попадението не бе зачетено заради нарушение на бранителя на Евертън. Само минута след това Лука Модрич намери със страхотен пас Кристиано Роналдо, който напредна с кълбото, а след това подаде към Месут Йозил, който на празна врата не сбърка за 2:0. При този резултат дойде и почивката на мача.

В началото на второто полувреме Карим Бензема можеше да отбележи гол за „белия балет”, но Тим Хауърд с добра намеса отрази изстрела на французина. В 58-ата минута Анхел Ди Мария пробва да отбележи с много техничен прехвърлящ удар, но Тим Хауърд успя да избие кълбото с една ръка и по този начин да предотврати трети гол за „кралския клуб”.

Евертън изравни в 61-ата минута. Топката бе центрирана в наказателното поле на Реал, където Стивън Нейсмит свали с глава към Никица Йелавич, който с удар в десния ъгъл прати кълбото в мрежата на Даниел Карвахал.

В 67-ата минута Хесе Родригес преодоля като на шега няколко футболисти на Евертън и нанесе хубав удар към Тим Хауърд, който обаче успя да избие с крак изстрела на младока. В 78-ата минута Евертън пропиля една от най-добрите си възможности в мача, след като Фил Ягиелка засече с глава центриране от свободен удар, но кълбото премина малко над напречната греда.

В крайна сметка до края на двубоя не паднаха нови попадения и по този начин Реал (Мадрид) надви Евертън с 2:1.

Турция обърна Исландия в голово шоу (ВИДЕО)

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Ето как завършиха всички мачове от Лигата на нациите тази вечер

В Турция хвалят трансферите на Мъри Стоилов

Шестима от новите играчи на Гьозтепе вече имат отбелязан гол

Реал Мадрид атакува Фримпонг през следващото лято

Защитникът на Байер Леверкузен има освобождаваща клауза от 40 милиона евро

Зидан е готов да поеме Манчестър Юнайтед

Французинът е отворен към хипотезата да замени Ерик Тен Хаг на "Олд Трафорд"

Радост в Рома: Дибала вече е готов за игра

Аржентинецът ще е на линия за мача с Интер

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?