3. Реал Мадрид си изпати при гостуването на Селта Виго за Купата на Краля (+ВИДЕО)

Реал Мадрид си изпати при гостуването на Селта Виго за Купата на Краля (+ВИДЕО)

"Кралския клуб" загуби с 1:2 от Селта, Атлетико Мадрид пък надделя с класическото 3:0 над Хетафе

Отборът на Селта Виго се наложи с 2:1 над испанския шампион Реал Мадрид в първия мач между двата тима от 1/8-финалите на турнира за Купата на Краля. Срещата се игра на стадион „Балаидос”, а и трите попадения в двубоя паднаха през втората част.

Наставникът на „белия балет” – Жозе Моуриньо, бе дал почивка на някои от основните си футболисти, но в стартовия състав на Реал все пак личаха имената и на доста от титулярите.

През първото полувреме двата отбора не създадоха много чисти голови възможности пред вратата на противника, като интересни моменти все пак не липсваха. Микаел Есиен пробва късмета си с удар към вратата на Селта в 6-ата минута, но изстрелът на полузащитника бе слаб и не затрудни вратаря Серхио Алварес.

Малко след като изтече четвърт час игра от началото на мача, Парк Чу-Йонг имаше отлична възможност да открие резултата, след като засече центриране в наказателното поле на Реал, но кълбото премина покрай лявата греда.

До края на първата част нямаше много опасности пред двамата вратари. В 40-ата минута Парк Чу-Йонг отново бе близко до гол, но ударът му бе блокиран от Пепе. При последвалото центриране от ъгловия удар Марио Бермехо засече с глава, но кълбото премина в близост до лявата греда и излезе в аут. Така след 45 минути игра резултатът бе 0:0.

Домакините от Селта успяха да излязат с гол напред в 56-ата минута, когато Микаел Крон-Дели преодоля Рафаел Варан и с отлично центриране намери Марио Бермехо, който засече кълбото, а то се оплете в мрежата на гостите. „Кралския клуб” имаше възможност да изравни в 69-ата минута, когато Лука Модрич стреля с десния крак от 10-ина метра, но Серхио Алварес внимаваше и улови топката.

Селта поведе с 2:0 в 78-ата минута, когато влезлият в игра през второто полувреме Кристиан Бустос нанесе великолепен далечен изстрел, а топката влетя неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Антонио Адан. Реал се опита бързо да се върне в мача и в 82-ата минута Кристиано Роналдо стреля силно към Серхио Алварес, но стражът на домакините отрази изстрела на португалския футболист.

”Белия балет” все пак успя да достигне до един гол – това се случи в 87-ата минута, когато Кристиано Роналдо бе изведен по великолепен начин от Шаби Алонсо зад отбраната на домакините и с безкомпромисен удар с левия крак намали на 1:2. Тимът на Жозе Моуриньо обаче не успя да достигне до нов гол до края на срещата и по този начин регистрира поражение с 1:2. Така Селта има ценен аванс преди реванша, който е на „Сянтаго Бернабеу” и ще се играе на 9-ти януари.

В друг двубой от 1/8-финалите на турнира за Купата на Краля Атлетико Мадрид се наложи с класическото 3:0 като домакин на Хетафе.

Резултатът на „Висенте Калдерон” бе открит в 19-ата минута, когато Диего Коста реализира точно отсъдената в полза на „дюшекчиите” дузпа. При аванс от едно попадение в полза на Атлетико дойде и краят на първото полувреме.

Преднината на домакините се увеличи на две попадения в 80-ата минута, след като Филипе Луиш също успя да отбележи гол в противниковата врата. Крайното 3:0 оформи Диего Коста 3 минути преди края на редовното време.

Халф на Реал: №1 сме, но влизаме в мачовете твърде спокойния

Халфът на Реал Мадрид Федерико Валверде обясни какво липсва на "белите" през настоящия сезон

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група