3. Пол Погба се завърна с гол при 1:1 срещу Каляри (ВИДЕО)

Пол Погба се завърна с гол при 1:1 срещу Каляри (ВИДЕО)

Алегри пусна изцяло експериментален състав преди реванша с Реал Мадрид и стигна само до 1:1 у дома срещу Каляри

Пол Погба се завърна с гол след дълго лечение на контузия, но новият стар шампион на Италия Ювентус стигна само до 1:1 при домакинството на Каляри в 35-ия кръг на Серия А.

Мислите на Масимилиано Алегри бяха насочени изцяло към реванша срещу Реал Мадрид в Шампионска лига в сряда и той даде почивка на куп титуляри – Буфон, Киелини, Бонучи, Лихщайнер, Евра, Пирло, Тевес и Мората. От титулярите започна единствено Маркизио, който първи беше заменен в 59-ата минута, а Погба направи голямото си завръщане след два месеца лечение на контузия.

Именно Погба бе основният мотор на този толкова променен състав на Ювентус. В 3-ата минута французинът спечели пряк свободен удар и стреля силно и ниско покрай гредата. Погба сякаш тестваше собствените си способности и опита серия далечни изстрели, както и извеждащ пас за Матри.

Маркизио направи достатъчно да попречи на Диего Фариас да вкара, а Бардзали не позволи на Дуйе Чоп да излезе на чиста позиция с добър шпагат.

Падоин и Ромуло от волета шутираха в обсега на вратаря, Кингсли Коман също би встрани.

В самия край на първата част Погба ознаменува завръщането си с късметлийски гол. Той овладя вляво, финтира към центъра и стреля с десния крак, получи се рикошет в Лука Чепители, който заблуди вратаря Бъркич за 1:0.

Втората част започна с пропуск на Чоп, при чийто удар Падоин се намеси експертно. Капитанът Росентинти засече с глава в аут от отлична позиция след пряк свободен удар.

Алегри извади набързо Маркизио и Погба и това съвсем уби ритъма в играта на Ювентус, който се върна пред собствената врата и бе наказан 5 минути преди края.

Тогава капитанът Лука Росентини засече отново с глава центриране от пряк свободен удар, топката срещна гредата зад Сторари и се върна точно на крака на Росентини, който на празна врата нямаше как да сбърка – 1:1.

Ювентус е лидер и шампион с 80 точки на върха, докато Каляри остана в изпадащите с 28 точки на 18-а позиция и е на 5 зад спасителното 17-о място, където сега е Аталанта.