3. Подмладен тим на Англия надви Холандия в Амстердам (ВИДЕО+СНИМКИ)

Подмладен тим на Англия надви Холандия в Амстердам (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Трите лъва” започнаха с успех подготовката си за Мондиал 2018

Английският национален отбор започна с минимална победа подготовката си за световното първенство в Русия през лятото.

„Трите лъва” се наложиха над Холандия с 1:0 в контролна среща, играна в Амстердам, а единственото попадение в спаринга бе дело на Джеси Лингард.

Селекционерът на британците Гарет Саутгейт заложи предимно на младостта в тази проверка, но защитникът на Ливърпул Джо Гомес (20 г.) получи травма още в десетата минута и бе заменен принудително.

Въпреки това, гостите стояха по-добре на терена и преди почивката Маркъс Рашфорд (20) бе близо до това да открие резултата, а над всички бе Рахим Стърлинг (23).

Като цяло обаче полувремето бе лишено от множество положения за гол, а скоро след подновяването на играта англичаните поискаха дузпа за нарушение срещу Рашфорд.

Не след дълго обаче неговият съотборник в Манчестър Юнайтед Джеси Лингард (25) вкара единственото попадение в срещата, възползвайки се от рикошет в Стърлинг.

Така Англия започна успешно подготовката си за световните финали в Русия, която продължава с контроли срещу Италия (27.03), Нигерия (02.06) и Коста Рика (07.06). Първият двубой на „трите лъва” от Мондиал 2018 е срещу Тунис на 18-и юни.

В Гърция: Десподов няма да напуска ПАОК