3. Писаро с грандиозен обрат срещу Кьолн

Писаро с грандиозен обрат срещу Кьолн

Нюрнберг с домакинска загуба от Фрайбург

Отборът на Вердер продължава с пълна сила преследването на лидерите, след като днес се наложи крайно драматично с 3:2 над тима на Кьолн. Срещата се игра на „Везерщадион” и бе от програмата на 12-ия кръг на германската първа Бундеслига.

Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Серено получи директен червен картон в 53-ата минута, а капитанът Лукас Подолски вкара дежурното си попадение. Страхотен мач за домакините пък направи Писаро, който на практика сътвори грандиозния обрат, вкарвайки хеттрик за успеха.

Иначе мачът започна страхотно за „козлите”, които излязоха напред в резултата още в 3-та минута, когато Клеменс засече с глава центриране на Подолски за 1:0.

В самия край на полувремето, в 45-ата минута пък, Клеменс намери Подолски в пеналта, а Принц Полди с левия крак удвои преднината на гостите.

През второто полувреме домакините се вдигнаха на щурм и в 49-ата минута Писаро върна едното попадение след хубаво центриране на Прьодл от статично положение.

4 минути по-късно Серено спъна Розенберг в пеналта си и след като бе последен в отбрана видя директен червен картон. Зад топката застана Клаудио Писаро, който бе точен, възстановявайки статуквото.

Това обаче не бе всичко от перуанеца, който в 86-ата минута донесе трите точки на „бременските музиканти”, след като бе намерен на границата на малкия пеналт от Розенберг и с десния крак оформи крайното 3:2.

В друг мач от този 12-и кръг на първа Бундеслига, отборът на Фрайбург постигна жизненоважен успех в битката си за оцеляване, след като се наложи над тима на Нюрнберг с 2:1 на неговия „Ийзи Кредит Щадион”.

Бившият нападател на родния Левски – Гара Дембеле, за пореден път остана резерва за своите.

Иначе Франц даде преднина на Нюрнберг в 32-ата минута, но 120 секунди по-късно Розентал възстанови статуквото. Крайното 2:1 пък оформи Папис Сисе в даденото от рефера продължение, след като бе точен от дузпа.