3. Пато вкара два на Киево и качи Милан на върха, Ибра с автогол и две асистенции (видео)

Росонерите изпревариха с точка Лацио след домакински успех с 3:1 в първия мач от седмия кръг на Калчото

Съставът на Милан записа трета поредна в италианската Серия „А”, след като победи у дома с 3:1 Киево в първия мач от седмия кръг на надпреварата.

Росонерите поведоха в резултата още в 18-ата минута на двубоя, след като бразилският нападател Алешандре Пато оползотвори хубав пас на шведския си партньор в атака – Златан Ибрахимович, а пет минути по-късно Дженаро Гатузо получи „задължителния” си жълт картон и първи влезе в тефтерчето на рефера.

В 30-ата минута Милан удвои преднината си, след като Пато и Ибра повториха упражнението от първия гол, като отново бразилецът бе точен.

Шведът също се разписа сред голмайсторите, но за негово съжаление в грешната врата, връщайки едно попадение в полза на Киево 20 минути преди края на редовните 90.

Малко преди това Пато бе отстъпил мястото си на терена на своя сънародник Робиньо, който оформи крайното 3:1 в заключителните минути на двубоя и подпечата успеха на своите.

Така Милан събра 14 точки след 7 кръга и оглави подреждането в Серия „А” преди останалите двубои, изпреварвайки с една точка Лацио и с три Наполи и градския съперник Интер, които имат с мач по-малко.

Киево остана на пета позиция с 10 точки.

Стартов състав на Милан: Абиати, Гатузо, Пирло, Антонини, Неста, Дзамброта, Силва (’61 Бонера), Зеедорф (’79 Кевин-Принс Боатенг), Роналдиньо, Пато (’69 Робиньо), Ибрахимович;