3. Първо в Novsport.com: Стартови състави за финала на Шампионска лига, гледайте на живо

Роналдо oтново вкара срещу Буфон в сблъсък за историята в Кардиф

Четирикратният носител на Златната топка Кристиано Роналдо има пет мача срещу Ювентус като играч на Реал Мадрид и задължително всеки път вкарва гол във вратата на съперника.

Финалът в Кардиф стартира в 21:45 часа и е последният такъв в кариерата на легендарния вратар Джанлуиджи Буфон, който отново не успя да спре головата машина на Кралския клуб. Малко по-късно обаче Марио Манджукич вкара истински шедьовър и изравни - 1:1.

При този резултат дойде и почивката, а след нея Касемиро даде за втори път аванс на Реал Мадрид след далечен удар и рикошет в крака на Кедира за 2:1 в 61-ата минута.

В 64-ата пък Реал се възползва от объркването в състава на Юве и Лука Модрич центрира прострелно, а Роналдо засече от движение и така направи резултата 3:1, а и заслужи голмайсторския приз в Шампионската лига, защото отбеляза дузина попадения, с едно повече от Лионел Меси (Барселона).

В добавеното време резервата Марко Асенсио оформи крайното 4:1 и така Реал Мадрид стана първият тим, защитил трофея от Шампионската лига, видгайки "ушатата" за рекорден 12-ти път в историята.

Стартови състави за финала на Шампионска лига сезон 2016/17:

Реал Мадрид: Навас, Карвахал, Рамос, Варан, Марсело, Кроос, Касемиро, Модрич, Иско, Роналдо, Бензема;

Ювентус: Буфон, Киелини, Бонучи, Барзали, Сандро, Пянич, Кедира, Алвеш, Манджукич, Игуаин, Дибала;

Финалът е пряко по bTV action, а посетителите на Novsport.com могат да го гледат на живо тук. Oще линкове тук.