Първа загуба за Мъри в Турция (ВИДЕО)

След серия от 5 победи Гьозтепе падна с 0:3

Втородивизионният турски Гьозтепе инкасира първа загуба под ръководството на българския треньор Станимир Стоилов.

Серията от 5 победи след пристигането на Мъри приключи в XVII кръг, след поражение на тима от Бодрумспор с 0:3 като гост.

Домакините поведоха с 2:0 още до почивката, след попадения на Самет Ялчън (34) и Огюн Байрак (41).

Представянето през първото полувреме накара Стоилов да направи цели 4 промени за началото на втората част.

Въпреки това обаче Бодрумспор оформи класиката в 79-ата минута.

Така Гьозтепе пропусна шанса да се нареди сред местата, даващи право на директна промоция за елита.

Отборът на Мъри е на трето място в класирането с 32 точки, на една от втория Коджаелиспор, докато Бодрумспор се изкачи до пета позиция с 29 пункта.

Припомняме, че първите два тима в турската втора дивизия се класират директно за елита, а отборите от 3-то до 7-о място играят плейофи за промоция в Суперлигата.

Фенербахче - Галатасарай 0:0

Клоп: Няма да забравя нито един ден в Ливърпул!