Огромен шок за Байерн! Вердер отупа шампиона на "Алианц Арена"(ВИДЕО)

Бременчани стигнаха до успех с 1:0 като гост

Вердер Бремен постигна изненадваща победа като гост срещу Байерн Мюнхен с 1:0 в мач от 18-ия кръг на Бундеслигата. Единственото попадение в срещата падна в 59-ата минута, а автор на гола бе Митчел Вайзер.

Със загубата баварците вече се намират на седем точки от първата позиция, на която се намира Байер Леверкузен. Байерн е с актив от 41 точки. Вердер пък се изкачи до 12-ото място с 20 пункта.

Първата опасност в мача дойде в 9-ата минута. Йенс Стаге стреля към вратата на Байерн по земя, но Мануел Нойер се намеси.

15 минути по-късно "бременските музиканти" създадоха още една добра атака. Митчел Вайзер отправи хубав изстрел от границата на пеналтерията, но Нойер успя да избие топката в корнер.

В 25-ата минута Вердер Бремен си помисли, че е стигнал до откриване на резултата. Гостите организираха хубава контраатака, след която Романо Шмид намери Джъстин Гидеон, който прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради нарушение в хода на атаката.

Байерн създаде първата си опасност малко преди да изтекат 30 минути от двубоя. Дайо Упамекано бе разколебан от Михаел Цетерер.

В 59-ата минута Вердер поведе. Митчел Вайзер направи хубав пробив и с удар от пеналтерията преодоля Нойер, след като прати изстрела си неспасяемо под напречната греда.

Баварците можеха да изравнят в 79-ата минута. Лерой Сане стреля от границата на наказателното поле и прати изстрела си в десния ъгъл на Цетерер, но стражът на гостите показа добър рефлекс и изби топката в корнер.

Пет минути по-късно Сане изппълни пряк свободен удар. Изпълнението му обаче премина малко над напречната греда.

Натискът на отбора на Томас Тухел продължи и в 87-ата минута Матис Тел стреля с глава, но ударът му първо бе спасен от Цетерер, а след това се отби и в гредата.

Секунди по-късно Тел пробва късмета си от границата на пеналтерията. Изстрелът му обаче бе неточен.

В първата минута на добавеното време Конрад Лаймер намери Леон Горецка в наказателното поле, но ударът му премина над напречната греда.