ОБЗОР: Ясни са първите четвъртфиналисти за Купата в Англия (ВИДЕО)

Нюкасъл отстрани Борнемут, вижте всички резултати и програмата

Половината от осминафиналните сблъсъци в турнира за Купата на лигата в Англия се изиграха само 48 часа след финала на Световното първенство в Катар.

Представителите на английската Висша лига подновиха сезона след нетрадиционното прекъсване на клубния футбол на Острова и не допуснаха изненади в първите си срещи.

Нюкасъл спечели единствената такава между представители на елита във вторник вечер.

„Свраките“ отстраниха Борнемут с минималното 1:0 у дома, а единственото попадение бе автогол, дело на Адам Смит в 67-ата минута. То обаче бе достатъчно за девета поредна победа на Нюкасъл във всички турнири, макар че една от тях дойде след дузпи в същия турнир след 0:0 с Кристъл Палас преди малко повече от месец.

Следващият съперник на Нюкасъл във Висшата лига – Лестър, също се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на лигата.

„Лисиците“ спечелиха с класическото 3:0 визитата си на Милтън Кийнс Донс.

Белгийският национал Юри Тилеманс (18), Айосе Перес (29) и Джейми Варди (50) се разписаха срещу третодивизионния тим.

Четвъртодивизионният Джилингам, който бе и от най-долното ниво сред осминафиналистите, също отпадна, след като загуби визитата си на елитния Уулвърхемптън с 0:2.

Борещият се за оцеляване във Висшата лига тим на Саутхемптън пък трябваше да прави домакински обрат до 2:1 срещу третодивизионния Линкълн, след като дебютиралият за отбора 20-годишен вратар Гавин Базуну си вкара автогол още във втората минута.

Две попадения на Че Адамс обаче спасиха „светците“ и така те също се класираха за четвъртфиналите.