3. ОБЗОР: Цървена звезда измъкна хикса с Милан в последния момент, Тотнъм вече гледа към 1/8-финала (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Вижте как завършиха ранните мачове в Лига Европа

Цървена звезда и Милан завършиха наравно 2:2 в първия им мач от 1/16-финалите на Лига Европа, изигран на стадион "Райко Митич" в Белград.

"Росонерите" излязоха с експериментален състав и едва четирима титуляри, но това не попречи на италианците да стигнат до два гола на чужд терен и добър аванс пред реванша на "Сан Сиро".

Срещата започна много активно за гостите и още в 6-та минута Кастиехо отбеляза гол, но ВАР отмени попадението заради тънка засада.

В 12-та Борян излезе неразчетено при центриране и не намери топката, която стигна до Тео Ернандес, която я в кара в празната врата, но отново ВАР се намеси, като отбеляза, че защитникът е поел кълбото с ръка.

В 42-та минута обаче Милан поведе. Кастиехо получи в наказателното поле и при опита си да пусне остър пас по земя Панков се хвърли на шпагат и прати кълбото в собствената си мрежа.

След почивката в 51-та минута Звезда получи дузпа след игра с ръка на Романьоли и Канга реализира за 1:1.

Само седем минути по-късно обаче точката бе посочена в другия край на терена след нарушение над Тео Ернандес.

Самият той се нагърби с изпълнението и покачи на 1:2. В 77-та минута Цървена звезда остана и с 10 души след втори жълт картон на Родич, но това не спря надеждите на домакините.

В добавеното време те продължиха с атаките и при разбъркване в наказателното на Милан се стигна до корнер, но точно преди това футболист на домакините бе в положение на засада, което гръцката бригада не отчете. При ъгловия удар Павков надскочи всички в синьо и прати топката в далечния ъгъл на Донарума за крайното 2:2.

По същото време в Португалия Брага допусна загуба с 0:2 от Рома.

Още в 5-та минута гостите поведоха след като Джеко получи пас по конец в наказателното поле и излязъл един на един срещу вратаря на Брага нямаше как да сбърка.

В 54-та минута Рикардо Есгайо остави Брага с човек по-малко, след като получи втори жълт картон.

След час игра гол на Рома беше отменен след консултация с ВАР, който показа, че е имало засада. Три минути след това римляните искаха и дузпа след игра с ръка в наказателното на португалците, която беше очевидна, но реферът отказа да посочи бялата точка.

В 87-та минута Жордан Верету намери Борха Майорал и нападателят удвои аванса на "вълците".

Тотнъм пък надви с категоричното 4:1 Волфсбергер.

В 13-та минута Гарет Бейл намери отлично Хю-Мин Сон и кореецът заби топката в долния ляв ъгъл.

Малко преди половин час игра "шпорите" удвоиха. Бейл беше намерен в наказателното поле и от точката за дузпа завърши перфектно. В 34-та Лукас покачи на 3:0 след отличен индивидуален пробив.

В 55-та минута Волфсбергер върна един гол след дузпа, но крайното 4:1 оформи Винисису в 88-та минута.