3. ОБЗОР: Манчестър Сити си върна върха във Висшата лига (ВИДЕО)

ОБЗОР: Манчестър Сити си върна върха във Висшата лига (ВИДЕО)

„Гражданите“ с класика срещу Брайтън, Евертън и Лестър с реми в Ливърпул

Манчестър Сити отново е лидер във временното класиране на английската Висша лига.

Шампионите победиха Брайтън с класическото 3:0 на своя „Етихад“ и изместиха от първото място Ливърпул, който го зае ден по-рано след разгром 4:0 в дербито с Манчестър Юнайтед.

Възпитаниците на Хосеп Гуардиола решиха всичко в отложения от 30-ия кръг двубой с 2 попадения в рамките на 12 минути след почивката.

Те бяха дело на Рияд Марез (53) и Фил Фоудън (65), а точка на спора сложи Бернанрдо Силва (82) малко преди края.

Така „гражданите“ се върнаха на победния път, след 3 поредни двубоя във всички турнири без успех, за да съберат 77 точки и отново да са с 1 пред Ливърпул.

Брайтън от своя страна игра добре през първото полувреме, но остана с празни ръце и с 40 точки заема 10-ото място.

Точно 40 точки вече има и Нюкасъл след минимална домакинска победа срещу Кристъл Палас.

Евертън пък се отдалечи от изпадащите благодарение на гол в добавеното време на Ричарлисон за крайното 1:1 срещу Лестър у дома.

„Лисиците“ са 9-и в класирането с 41 точки, а „карамелите“ вече имат 29 и са на 4 от първия изпадащ Бърнли.

РЕЗЛУЛТАТИ ОТ ВИСШАТА ЛИГА, ОТЛОЖЕНИ МАЧОВЕ:

Челси – Арсенал 2:4 (подробности)

Евертън – Лестър 1:1

Нюкасъл – Кристъл Палас 1:0

Манчестър Сити – Брайтън 3:0

Нотингам изпревари Манчестър Юнайтед с дебютен домакински успех (ВИДЕО)

След 1:0 над Кристъл Палас

Лас Палмас с първа победа в Ла Лига (ВИДЕО)

10 от Валенсия паднаха вкъщи с 2:3 след обрат в битката на дъното

В Италия: Монца се измъкна от опасната зона (ВИДЕО)

След класика при визитата си на Верона в Серия А

Тиаго Мота: Трябва да продължим да се подобряваме

Старши треньорът на Ювентус вярва в добрата игра на отбора

Микел Мерино сравни Арсенал с баскетболен отбор

"Понякога е лудост, когато се разхождам по коридорите в базата"

Клубовете от Висшата лига обсъждат утре промени във финансовите правила

Предложението е на Манчестър Сити

Атлетико Мадрид и Барселона играят в Маями?

Хавиер Тебас има желание да провежда мачове от Ла Лига в други континенти по примера на САЩ

Анчелоти: Искам Мбапе да вкарва голове, не да пресира

"Искам от него същото, което изисквах и от Карим Бензема", заяви треньорът на Реал Мадрид