3. ОБЗОР: Ман Юнайтед изпусна Севиля след 2 късни автогола (ВИДЕО)

ОБЗОР: Ман Юнайтед изпусна Севиля след 2 късни автогола (ВИДЕО)

Ювентус пречупи Спортинг, резултати и голмайстори от Лига Европа

Манчестър Юнайтед поведе с 2:0 до почивката, но след нея си вкара 2 автогола за крайното 2:2 срещу Севиля в първи четвъртфинален сблъсък между двата отбора от тазгодишното издание на Лига Европа.

„Червените дяволи“ имаха аванс от 2 гола до 85-ата минута на „Олд Трафорд“, но го пропиляха, а освен това защитникът им Лисандро Мартинес напусна малко преди края с тежка травма, след която не успя да сдържи сълзите си.

Възпитаниците на Ерик тен Хаг бяха по-добри на терена през първото полувреме и взеха комфортен аванс от 2 попадения, дело на Марсел Забитцер.

Още в 30-ата секунда домакински гол бе отменен, но в 14-ата минута Забитцер откри резултата след асистенция на Бруно Фернандеш и доза късмет заради рикошет при удара.

Само 7 минути по-късно отново Забитцер бе изведен в коридор, този път от Антони Марсиал, заменил контузения Маркъс Рашфорд сред титулярите, за да удвои аванса на домакините.

До почивката той можеше да стане и още по-изразителен, но след нея Севиля заигра по-силно. Въпреки това Антъни удари гредата в средата на втората част, ала в заключителните минути гостите нанесоха решителен двоен удар.

В 85-ата минута капитанът им Хесус Навас се възползва от лоша преценка на Тирел Маласия и стреля от малък ъгъл, след което топката се отби в защитника, а после и в Де Хеа, за да спре в мрежата му – 1:2.

Впоследствие дойде тежката травма на Мартинес, а в 93-ата минута резервата Хари Магуайър, заменил на почивката получилия контузия Рафаел Варан, си вкара автогол, за да оформи крайното 2:2.

Така всичко ще се реши в реванша, който ще се проведе в Севиля, а за него гостите от Манчестър ще са и без своя капитан Бруно Фернандеш заради наказание.

Междувременно Ювентус постигна пестелива, но изключително ценна домакинска победа над Спортинг (Лисабон) с 1:0.

Единственото попадение в Торино реализира Федерико Гати в 73-ата минута, докато в 44-ата вратарят Войчек Шчесни също напусна терена контузен и просълзен.

Победителите от срещите Юве – Спортинг и Ман Юнайтед – Севиля ще се срещнат на полуфинала.