3. ОБЗОР: Ман Юнайтед е аут от ЛЕ след куп грешки срещу Севиля (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

ОБЗОР: Ман Юнайтед е аут от ЛЕ след куп грешки срещу Севиля (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Ювентус продължава напред въпреки равенство 1:1 срещу Спортинг Лисабон

Манчестър Юнайтед загуби с 0:3 от Севиля в мач-реванш от 1/4-финалите на Лига Европа и напусна турнира. "Червените дяволи" допуснаха две груби грешки в началото и края на мача, които илюстрираха цялостната им игра в Андалусия.

Първата среща на "Олд Трафорд" завърши 2:2 и испанците продължават към 1/2-финалите с общ резултат 5:2.

Началото на срещата беше динамично, двата отбора играеха на високо темпо. Сериозни опасности към двете врати обаче липсваха.

Така се стигна до 8-ата минута, когато Хари Магуайър направи непростима грешка и подари първия гол на андалусийците. Топката беше върната към Давид де Хеа. Стражът подаде към капитана на „червените дяволи“. Английският национал опита да отиграе с едно докосване, но Ерик Ламела пресече. Юсен Ен-Несири пое и се озова сам срещу Де Хеа. Опитният нападател насочи топката в долния десен ъгъл на вратата и не остави никакви шансове на испанския страж.

В началото на второто полувреме Севиля нанесе втори удар и удвои преднината си. Иван Ракитич изпълни ъглов удар. Лоик Баде беше адресантът. Той скочи високо и отклони с рамо топката. Тя срещна напречната греда и тупна зад голлинията.

В 81-та минута нова кошмарна грешка на футболист на Манчестър Юнайтед окончателно уби интригата. Севиля вкара трети гол. Ен-Несири беше потърсен с дълго подаване зад защитата на гостите. Давид де Хеа излезе да пресече подаване, но го направи много нескопосано, като на практика спря топката за Ен-Несири. Нападателят това и чакаше. Магуайър беше много изостанал, съответно таранът на Севиля вкара в опразнената врата.

По същото време в Лисабон Спортинг и Ювентус завършиха наравно 1:1, но торинци продължават напред след успеха си с 1:0 преди седмица в Италия.

Ювентус поведе в резултата на "Жозе Алваладе" още в 9-ата минута. След центриране от корнер се получи разбъркване в наказателното поле на Спортинг, а Рабио бе доста съобразителен и в момента, в който топката стигна до него се завъртя и я прати във вратата на Адан.

В 18-ата минута Спортинг уцели гредата, а след това Рабио извърши нарушение в наказателното поле срещу Угарте, което доведе до дузпа. Зад топката застана Едуардс, който изравни резултата.

В 74-ата минута вратарят на Юве не се затрудни особено да спаси изстрел на Педро Гонзалвеш. В 88-ата минута Коатес имаше добра възможност, но прати топката над вратата.