3. ОБЗОР: Лудо дерби с контузии и червени картони остави Интер и Лацио с по точка на "Олимпико" (РЕЗУЛТАТИ)

"Нерадзурите" останаха на две точки от върха след първата си грешна стъпка за сезона

Интер и Лацио завършиха наравно 1:1 в дербито помежду им на "Стадио Олимпико" в Рим. Първо гостите поведоха чрез Лаутаро Мартинес, но домакините се върнаха в мача след почивката.

Звездата на Лацио Чиро Имобиле беше изгонен с директен червен картон след удар в лицето на Видал, а влезлия като резерва Стефано Сенси изравни силите на терена две минути преди края при сходна ситуация.

Първата голова опасност дойде в 20-ата минута, когато играещият с шапка Самир Ханданович отрази удар на Луис Алберто. Малко преди това Стефан Раду принудително беше заменен от Бастош.

В 29-ата минута воле на Лаутаро мина покрай вратата. Само минута по-късно обаче аржентинецът беше по-точен и успя да даде аванс на своя отбор в резултата.

В 35-ата пък Индзаги осъществи втората си принудителна смяна в мача, като новото попълнение Мохамед Фарес влезе на мястото на Адам Марушич.

В 47-ата минута шут на Лукаку профуча покрай вратата.

В 55-ата Франческо Ачерби центрира, а Милинкович-Савич с глава изравни резултата. В 62-ата Ханданович изби удар на Алберто. Малко след това испанецът направи добър рейд, но Бастони блокира неговия изстрел.

В 69-ата римляните понесоха нов тежък удар, след като Имобиле си изкара директен червен картон. Артуро Видал направи шпагат срещу него, след което искаше да провери състоянието на превиващия се италиански национал. Нападателят обаче замахна срещу чилиеца, който се хвана за лицето и се просна на земята, а съдията изгони Имобиле от игра.

В 86-ата минута удар на резервата Марсело Брозович рикошира в противников играч и се удари в гредата, а веднага след това отново прехвърчаха искри между играчи на двата отбора. Край тъчлинията Сенси посегна към лицето на Патрик, който се свлече, а реферът показа червен картон на халфа на гостите.