3. ОБЗОР: Ливърпул пречупи „чуковете“, Челси падна вкъщи от Вила (ВИДЕО)

ОБЗОР: Ливърпул пречупи „чуковете“, Челси падна вкъщи от Вила (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от Висшата лига

Четири мача от 6-ия кръг на английската Висша лига се играха в неделния следобед.

В голямото дерби Арсенал и Тотнъм не се победиха, макар да си вкараха по 2 гола на „Емирейтс“, докато Челси направи поредна грешна стъпка и падна вкъщи от Астън Вила с 0:1.

Междувременно Ливърпул съумя да пречупи съпротивата на коравия Уест Хем и спечели с 3:1 на своя „Анфийлд“, а Брайтън би вкъщи със същия резултат Борнемут.

Така хората на Юрген Клоп вече са еднолично на второ място с 16 точки от 18 възможни, колкото има единствено шампионът Манчестър Сити.

Мохамед Салах вкара от дузпа в 16-ата минута, но малко преди почивката Джаред Боуен изравни с атрактивен плонж и удар с глава.

След паузата обаче червената армия на Юрген Клоп не остави шанс на чуковете – след час игра Дарвин Нунес реализира за 2:1, а Диого Жота сложи точка на спора в 85-ата минута.

Челси пък за пореден път стъпи накриво, след като загуби домакинството си на Астън Вила с 0:1.

Така възпитаниците на Маурисио Почетино са чак на 14-о място със скромния актив от 5 точки след 6 двубоя.

Единственото попадение в мача вкара Оли Уоткинс в 73-ата минута, след като малко преди това сините останаха с човек по-малко – Густо бе изгонен с директен червен картон.

В същото време Брайтън записа пети успех в 6 мача и е трети във Висшата лига до момента. "Чайките" имат 15 точки след успеха си пред собствена публика с 3:1 след обрат срещу Борнемут. Две попадения отбеляза японецът Каору Митома.

Двата тима не си отбелязаха голове

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1

Милан ще се опита да се справи с Фиорентина със състава от мача с Интер

Отборът залага на сигурното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)