3. ОБЗОР: Байерн с категорична победа, лидерът Борусия М се издъни като гост

ОБЗОР: Байерн с категорична победа, лидерът Борусия М се издъни като гост

Всички резултати от играните срещи днес

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен записа категоричен успех с 4:0 при гостуването си на Фортуна Дюселдорф в двубой от 12-ия кръг. Гостите решиха всичко в двубоя още през първата част, отбелязвайки три безответни гола.

Павар откри резултата в 11-ата минута, а в 27-ата Толисо покачи на 2:0. Серж Гнабри оформи класиката в 34-ата, давайки комфортен аванс на Байерн на почивката.

През второто полувреме Филипе Коутиньо (70) записа името си сред голмайсторите за крайното 0:4. Така Байерн вече заема второто място в класирането с 24 точки.

Лидерът в класирането Борусия Мьонхенгладбах допусна изненадваща загуба като гост на Унион Берлин с 0:2. Първият гол в мача отбеляза Антъни Уджах в 15-ата минута, а Себастиян Андерсон се разписа в добавеното време на втората част. Така вече преднината на Мгладбах пред втория Байерн е само 1 точка.

Фрайбург вече изостава на три точки от върха, след като направи 1:1 като гост с Байер Леверкузен. Тимът на Кристиян Щрайх поведе още в 5-ата минута с гол на Лукас Хьолер, но „аспирините“ се върнаха в мача с попадение на Диаби в 36-ата.

Волфсбург спечели с 2:0 визитата си на Айнтрахт, а Шалке си тръгна с 3 точки от гостуването на Вердер.

От 19:30 е двубоят РБ Лайпциг – Кьолн.