3. ОБЗОР: Байерн оцеля с два гола в добавеното време (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Байерн оцеля с два гола в добавеното време (РЕПОРТАЖИ)

Борусия М настигна РБ Залцбург на върха в класирането след победа над последния

Байерн успя да победи Фрабург с два гола в добавеното време. Баварците спечелиха с 3:1 при гостуването си от 16-ия кръг на Първа Бундеслига. Успехът изкачи шампионите до третото място в класирането.

Домакините бяха наказани при бърза контра в 19-ата минута. Тогава Алфонсо Дейвис проби отляво и подаде към Роберт Левандовски, който беше точен - 0:1.  В 21-ата полякът беше близо до второ попадение, но вратарят Марк Флекен спаси.

Десет след това Хьолер остана сам срещу Нойер и стреля от въздуха, но капитанът на Байерн успя да избие. Фрайбург имаше още един шанс в 38-ата минута, когато центриране отдясно стигна до Винченцо Грифо, който шутира над вратата.

В началото на второто полувреме Байерн изненадващо позволи на домакините да атакува по-смело и в 59-ата минута резултатът беше изравнен. Яник Хаберер центрира към Грифо, който с удар от въздуха вкара за 1:1.

Баварците се хвърлиха да търсят успеха. Гнабри и Перишич обаче се разминаха с гола. В 90-ата минута на терена се появи тинейджъра Джошуа Зиркзее. Само две по-късно 18-годишният холандец вкара. Крайнияр резултат оформи Серж Гнабри в 95-ата.

Борусия Мьонхенгладбах спечели с 2:0 домакинството си на на Падерборн и се изравни по точки с РБ Залцбург на върха в класирането. Аласане Плеа (46) и Ларс Щтиндл (67-дуза) вкараха головете срещу последния в класирането.