3. Обамеянг бе върнат в състава и вкара 4 гола, Байерн сбърка (обзор)

Обамеянг бе върнат в състава и вкара 4 гола, Байерн сбърка (обзор)

РБ Лайпциг може да настигне баварците на върха

Хофенхайм сложи край на победната серия на Байерн (Мюнхен) от 5 победи във всички турнири след равенство 1:1 на „Алианц Арена”. Бараците записват и трето равенство този сезон, като в неделя може да бъдат изравнени в таблицата от РБ Лайпциг, който приема Майнц 05. Хофе пък остава без загуба този сезон.

Кемен Демирбей даде аванс на гостите с убийствен удар в горния ляв ъгъл, с който германо-турският футболист обра паяжините над Мануел Нойер.

Байерн изравни в 34-ата минута, когато Ариен Робен проби през центъра, пусна наляво за Дъглас Коща, който от своя страна центрира успоредно на голлинията и Стивън Цубер си отбеляза автогол.

В добавеното време гредата попречи на Томас Мюлер да донесе успеха на тима, воден от Карло Анчелоти.

Борусия (Дортмунд записа първа победа в Бундеслигата от 23 септември насам (1 загуба и 3 равенства). В Хамбург 4 гола срещу закъсалите домакини, които са последни без победа, заби Пиер-Емерик Обамеянг (4’, 23’, 27’, 48’) за крайното 5:2. 27-годишният габонски нападател, който беше изключен от състава за мача от Шампионската лига срещу Спортинг за нарушаване на вътрешния правилник, за трети път наниза хеттрик в Бундеслигата.

А предишният футболист на Борусия с 4 гола в един мач от Бундеслигата беше Михаел Цорк през май 1998 г. срещу Юрдинген (4:2).

Срещу Хамбургер пък е най-лесно да направиш хеттрик, защото през този сезон цели трима го сториха – Похянпало, Модест и Обамеянг.

Клубната легенда Уве Зеелер пък празнуваше своя 80-и рожден ден, но и това не помогна на Хамбургер, който досега не беше губил на тази дата (1 победа и 3 равенства).

Байер Леверкузен продължи възходящата си линия с трета поредна победа във всички турнири – 3:2 над Дармщад. „Аспирините” владееха положението през целия мач, като до 85-ата минута имаха аванс от две попадения. Головете отбелязаха Хакан Чалханоглу, Юлиан Бранд и Чарлс Арангис. Леверкузен пък улучи греда за 8-и път този сезон – повече от всеки друг тим в Бундеслигата.

С късния попадения на Раул Бобадия и Халил Алтънтоп Аугсбург се наложи с 2:0 над своя домакин Инголщад, който има равни точки с Хамбургер – по 2. Бобадия вкара само 6 минути след появата си в игра за Аугсбург, а Алтънтоп осигури трите точки.

С две попадения Марио Гомес осигури успеха на Волфсбург над Фрайбург с 3:0 като гост. За последно националът бе вкарвал два гола в един мач през април 2013 г. за Байерн при 6:1 над Хановер. Пет минути преди края Кристиан Гюнтер от състава на домакините беше изгонен за поваляне на Дидави в наказателното поле, а Рикардо Родригес реализира отсъдената дузпа.

Бундеслига на Германия, 10-и кръг:

Леверкузен – Дармщад 3:2 (1:0 Чалханоглу 32, 1:1 Антонио 47', 2:1 Бранд 47', 3:1 Арангис 69', 3:2 Вранчич 85')

Байерн Мюнхен – Хофенхайм 1:1 (0:1 Демирбей 16', 1:1 Зубер 34' автогол)

Инголщад – Аугсбург 0:2 (0:1 Бобадия 85', 0:2 Алтинтоп 90')

Хамбургер – Борусия Дортмунд 2:5 (0:1 Обамеянг 4', 0:2 Обамеянг 23', 0:3 Обамеянг 27', 0:4 Обамеянг 48', 1:4 Мюлер 55', 1:5 Дембеле 76', 2:5 Мюлер 82')

Фрайбург – Волфсбург 0:3 (0:1 Гомес 41', 0:2 Гомес 53', 0:3 Родригес 86' дузпа)

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1