3. Нотингам Форест се завърна във Висшата лига (ВИДЕО)

Нотингам Форест се завърна във Висшата лига (ВИДЕО)

След 23-годишно отсъствие и автогол във финалния плейоф с Хъдърсфийлд

Двукратният европейски клубен шампион Нотингам Форест се превърна в последния член на английския футболен елит за предстоящия сезон 2022/23.

Славният тим се завърна във Висшата лига, след като спечели с автогол и минималното 1:0 финалния плейоф с Хъдърсфийлд.

Леви Колуил вкара в своята врата малко преди почивката на „Уембли“, което се оказа достатъчно за „червените“ да се включат в групата на майсторите за първи път от 1999 година насам.

Форест създаде първото чисто положение в средата на първото полувреме, но Райън Йейтс не успя да уцели целта след удара с глава. Нотингам обаче откри 2 минути преди края на първото полувреме, когато Ливай Колуил засече центриране в мрежата на собствения си вратар и реализира единственото попадение в срещата.

След почивката Хъдърсфийлд натисна за изравняване, но така и не стигна до него, макар че на 2 пъти имаше донякъде основателни претенции за дузпа.

Такава обаче не бе отсъдена в нито един от случаите, така че Форест видя края на 23-годишно заточение от Висшата лига и догодина отново ще бъде сред най-големите клубове в Англия.

Шампионската лига отново е тук, Реал М и Борусия Д приковава вниманието

Повторение на финала от миналия сезон ще се изиграе на "Сантиаго Бернабеу"

Шаби Алонсо напуска Леверкузен след края на сезона?

Испанският специалист може да поеме Реал Мадрид

Нотингам изпревари Манчестър Юнайтед с дебютен домакински успех (ВИДЕО)

След 1:0 над Кристъл Палас

Лас Палмас с първа победа в Ла Лига (ВИДЕО)

10 от Валенсия паднаха вкъщи с 2:3 след обрат в битката на дъното

В Италия: Монца се измъкна от опасната зона (ВИДЕО)

След класика при визитата си на Верона в Серия А

Тиаго Мота: Трябва да продължим да се подобряваме

Старши треньорът на Ювентус вярва в добрата игра на отбора

Микел Мерино сравни Арсенал с баскетболен отбор

"Понякога е лудост, когато се разхождам по коридорите в базата"

Клубовете от Висшата лига обсъждат утре промени във финансовите правила

Предложението е на Манчестър Сити

Атлетико Мадрид и Барселона играят в Маями?

Хавиер Тебас има желание да провежда мачове от Ла Лига в други континенти по примера на САЩ