3. Немската машина се разправи в милиардерския Ман Сити (видео)

Немската машина се разправи в милиардерския Ман Сити (видео)

Байерн тотално надигра англичаните, но победи само с 2:0

Немския колос Байерн победи само с 2:0, но смаза тръгналия да атакува Шампионската лига и титлата в Англия отбор на Манчестър Сити.

Баварската машина показа отново изключителната си форма, в която се намира и надигра тотално своя съперник. Победата с 2:0 показва само малка част от пропуснатите възможности от германците, които над 70 минути правеха каквото си поискат със Сити.

Два гола на Марио Гомес подпечетаха поредната победа на Байерн и поредният мач без допуснат гол в своята врата.

Срещата обаче не започна така. В началото Ман Сити беше по-активният отбор на терена и изненада всички на „Алианц Арена“. Пробивите на Силва, Насри и Агуеро създаваха проблеми на защитата на Байерн. В първите минути имаше и много спорно нарушение срещу Давид Силва в наказателното поле, но реферът реши да не отсъди дузпа.

Постепенно обаче Байерн изравни играта и след 30-ата минута Рибери, Швайщайгер и Кроос започнаха да доминират в средата на терена.

В 33-ата минута Рибери центрира Мюлер гърдира топката и стреля от точката на дузпата, но Гаел Клиши с решителна намеса отби удара му.

В 35-ата минута дойде и най-добрата възможност за Байерн до момента. Швайнщайгер получи прекрасен пас в малкото наказателното поле и не можа да уцели вратата.

Само две минути след това обаче Марио Гомес поправи грешката на своя съотборник. Рибери проби отляво и отправи силен удар. Джо Харт спаси, топката попадна в Мюлер, който от един метър при паднал вратар не можа да го преодолее, но при третия опит Гомес вкара на празна врата вече без вратар.

В 45-ата минута Байерн стовари много тежък удар върху съперника си. При центриране отляво след фаул в буквално последните секунди на Тони Кроос, Ван Буйтен стреля с глава във вратарския ъгъл, Джо Харт изби, но пак с добавка Марио Гомес удвои преднината на баварците, а веднага след това дойде и последният съдийски сигнал за първата част.

Второто полувреме не започна по по-различен начин от края на първото полувреме. На терена имаше само един отбор и това бе Байерн. Сити сякаш отсъстваше от терена и само за статистиката бе противник на германците, които дирижираха както си поискат какво да става на стадиона. Единственото, което лиспваше, бяха още няколко гола, които съвсем спокойно можеха да паднат.

В 57-ата минута германците пак матираха защитата на Ман Сити. Филип Лам влезе на скорост в лявата зона и подаде много хитро към Гомес, който от два метра не можа да уцели вратата.

Много интересен ход направи и мениджърът на Манчестър, след като извади от игра основния си нападател и вкара дефанзивен халф – Найджъл Де Йонг за Джеко, а по-късно съвсем отслаби атаката като изкара Насри за сметка на Джеймс Милнър.

В 71-ата минута отново Харт спаси гол с феноменална намеса. Швайнщайгер стреля отдалеч в долния десен ъгъл и с една ръка английският национал направи ново супер спасяване.

Минути по-късно нов шанс спаси Сити. След центриране на Крос, Гомес отклони топката с глава, но тя мина на милиметри встрани от вратата, а в цялата ситуация отново Харт даде своя дан, след като леко отклони кълбото.

До последния съдийски сигнал англичаните така и не можаха да измислят нещо смислено, а Байерн без никакви проблеми докара мача до победа.

Така отборът на Юп Хайнкес продължава да води еднолично в своята група А.

БАЙЕРН – МАНЧЕСТЪР СИТИ 2:0