3. Немската машина премаза Унгария (видео)

Немската машина премаза Унгария (видео)

Подолски, Гомес и Какау бележат за 3:0 в Будапеща

Германия победи Унгария с 3:0 в предпоследната си контрола преди Световното първенство по футбол. Попаденията за немците отбелязаха Лукаш Подолски, Марио Гомес и Какау на стадион „Ференц Пушкаш” в Будапеща. Тимът на Йоаким Льов, който трябва да определи окончателния си състав на 1 юни, опустоши като немска машина съпротивата на „маджарите”.

Германците откриха още в 4-ата минута, когато Лукаш Подолски изпълни точно дузпа в горния ляв ъгъл.

До почивката гостите бяха абсолютни доминанти на терена. Три много добри положения се откриха пред нападателя на Вердер Месут Йозил, а две пред Мирослав Клозе, но фантастичните изяви на Габор Кирали спасиха унгарците от втори гол в тяхната врата.

Арийците все пак успяха да пречупят стража на домакините в 68-ата минута, когато Марко Марин изведе на чиста позиция Марио Гомес и той прокара топката между краката на Кирали за 2:0.

След четири минути авансът на Германия набъбна още повече, след като резервата Какау тръгна от центъра и останал сам срещу Кирали го преодоля и оформи класическото 3:0.

Крайният бранител на Байерн (Мюнхен) Холгер Бадщубер направи дебют в националния отбор на Германия.

На 3 юни (четвъртък) Германия среща Босна и Херцеговина в последната си контрола преди Световното първенство, където е в една група с отборите на Австралия, Гана и Сърбия.

Съставът на Германия: Нойер, Боатенг, Мертезакер, Фридрих (71-Бадщубер), Вестерман, Кедира (46-Какау), Троховски (61-Марин), Йозил (46-Аого), Кроос (61-Янсен), Подолски, Клозе (61-Гомес).

ЕКШЪН! Сити спаси точката срещу 10 от Арсенал в последния миг

"Топчиите" рухнаха в защита в заключителните секунди на мача

НА ЖИВО: Интер - Милан (СЪСТАВИ)

Следете тук Дерби дела Мадонина

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1