3. Нефтчи Баку смълча "Джузепе Меаца" в края, Иван Иванов игра цял мач при равенството на Партизан с Рубин

Интер и Нефтчи Баку завършиха наравно 2:2 в мач от група „Н” на турнира Лига Европа. Двубоят, който се игра на стадион „Джузепе Меаца” в Милано, бе без значение за „нерадзурите”, които си бяха осигурили място на 1/16-финалите на надпреварата още преди изиграването на срещата.

Интер излезе с гол напред в 9-ата минута, когато Марко Ливая прати топката в мрежата на гостите за 1:0. Авансът на „нерадзурите” от едно попадение се запази и до почивката на мача.

Нефтчи Баку успя да изравни в 52-ата минута след попадение на Садигов, но само 2 по-късно Марко Ливая отбеляза втория си гол в мача и по този начин резултатът стана 2:1 в полза на Интер. Нефтчи Баку все пак добра до равенството, след като Николас Каналес отбеляза гол за 2:2, което се оказа и крайният резултат.

В другата среща от групата Партизан Белград и Рубин Казан не излъчиха победител, завършвайки наравно – 1:1. Цял мач за сръбския тим изигра българският национален защитник Иван Иванов.

Саша Маркович откри резултата в полза на домакините от Партизан в 53-ата минута, но 6 по-късно Хосе Рондон отбеляза гол за Рубин Казан, оформяйки крайното 1:1.

След равенството като гост на Партизан, Рубин вече има актив от 14 точки, като финишира на 1-ото място в крайното подреждане на група „Н”. Интер завършва на 2-ата позиция с 11 пункта. Партизан е 3-ти с 3 точки, а Нефтчи Баку е последен, също с 3, но с по-лоши показатели в директните двубои със сръбския тим.

НА ЖИВО: Лудогорец - Славия Прага (СЪСТАВИ)