НАЙ-НАКРАЯ! Милан отново победи и влезе в топ 4 (ВИДЕО)

"Росонерите" с 1:0 над Торино на "Сан Сиро"

Милан се наложи над Торино с 1:0 на „Сан Сиро“ в мач от 22-ия кръг на Серия А. „Росонерите“ сложиха край на серията си без успех, която бе в продължение на един месец. Това се случи в мач №3000 за Милан в Серия А. Единственото попадение в срещата бе реализирано от Оливие Жиру в 62-ата минута на двубоя.

Двубоят започна с лек превес за гостите от Торино. В 18-ата минута Антонио Санабрия получи подаване на границата на наказателното поле, след което шутира, но топката прелетя покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Чиприан Татарушану.

Тео Ернандес имаше възможността да открие резултата в 30-ата минута, когато стреля от близко разстояние, но не успя да намери очертанията на вратата с удара си.

До края на първото полувреме чистите ситуации пред някоя от двете врати липсваха.

Второто полувреме отново започна с натиск от страна на гостите. В 59-ата минута Антонио Санабрия отново опита удар от средна дистанция, който премина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата на Милан.

Само три минути по-късно Тео Ернандес центрира от левия фланг на първа греда в наказателното поле на Торино, където Оливие Жиру се извиси над всички и прати топката в мрежата на Ваня Милинкович-Савич, с което изведе „росонерите“ напред в резултата.

Ернандес продължи да бъде най-опасният играч на „росонерите“ в следващите минути, като в 76-ата се озова сам срещу Милинкович-Савич и не се поколеба да комбинира със свой съотборник, подавайки успоредно на голлинията, но бранител на Торино изби в корнер.

След този успех Милан се завръща в топ 4 и вече е на 3-о място във временното класиране в Серия А с актив от 41 точки, докато Торино е 7-и с 30 пункта в актива си.