3. Наполи зашлеви звучен шамар на Раниери (видео)

Наполи зашлеви звучен шамар на Раниери (видео)

Тимът на Мадзари си тръгна с класика от „Сан Сиро”

Наполи зашлеви звучен шамар на новия старши треньор на Интер Клаудио Раниери. Наставникът на „нерадзурите” определи този сблъсък като решаващ за титлата, неговият тим обаче бе детрониран на собствения си стадион с 0:3 от „сините”. Отборът, воден от Валтер Мадзари, се разправи с лекота със съперника си на „Сан Сиро” и оглави временното класиране на Серия А – 10 точки, на две от втория Ювентус, който приема утре Милан.

Кампаняро, Кристиан Маджо и Марек Хамшик осигуриха категоричния успех за Наполи, а крахът за Интер бе пълен. Тимът завърши с човек по-малко след втория жълт картон на Оби в 41-ата минута.

Футболистите на Наполи тотално надиграха съперника си и заслужено се поздравиха с трите точки. Те владееха топката 56% и бяха отправили общо 12 удара към вратата, 4 от тях очертанията й, докато „нерадзурите” се отчетоха само с 2 точени удара за целия мач.

Първия гол падна след доста спорна ситуация. В 43-ата минута гостите получиха възможността да изпълнят дузпа, чието отсъждане предизвика бурните реакции на интеристите. Оби извърши нарушението и получи втория си жълт картон. Домакините веднага скочиха на съдията, защото смятаха, че фаулът е извън наказателното поле. Хамшик застана зад топката, Жулио Сезар отрази удара, но топката попадна в краката на Кампаняро, който не допусна грешка.

През второто полувреме момчетата на Мадзари продлъжиха да действат със самочувствие, а плюс това вече бяха и с човек повече. Вторият гол логично не закъсня. Кристиан Маджо получи топката от Джузепе Маскара, възползва се от грешка в защита и удвои поля с леден души домакините от Интер.

Хамшик все пак успя да се реваншира за пропуска си от наказателния удар и в 75-ата минута сложи окончателно точка на спора в този мач. Езекиел Лавеци намери своя съотборник, който с лекота преодоля защитата на Майкон, излезе сам срещу Сезар, залъга го и прати топката в противоположния му ъгъл.

До края на двубоя играчите на Интер така и не намериха сили да отбележат поне почетно попадение и да се отсрамят поне малко пред разочарованите фенове на „Сан Сиро”.