3. Наполи настигна лидера Юве след рутинен успех над Катания (видео)

Наполи настигна лидера Юве след рутинен успех над Катания (видео)

Хамшик с гол и асистенция за 2:0 на "Сан Паоло"

Отборът на Наполи се изравни по точки с лидера и шампион на Серия „А” – Ювентус, след като победи с 2:0 гостуващия Катания в мач от 23-ия кръг на Калчото.

Със спечелените три точки "небесносините" събраха актив от 49 пункта, колкото има и "Старата госпожа", макар че настоящите първенци имат и мач по-малко от неаполитанците.

Те днес достигнаха до успеха благодарение на една от звездите си, а именно словакът Марек Хамшик.

Халфът откри резултата на "Сан Паоло" в 31-ата минута след подаване на Едисон Кавани, а в самия край на първото полувреме подаде към Паоло Канаваро, който прониза вратаря на гостите Андухар за 2:0.

Така неаполитанците регистрираха трета поредна победа вкъщи от началото на пролетния полусезон в Серия „А” и увеличиха напрежението над лидера Ювентус, който в неделя гостува на 12-ия във временното класиране Киево и при успех отново ще поведе еднолично на върха с три точки.