3. Наполи и Днипро се класираха за 1/16-финалите (+ВИДЕО)

Наполи и Днипро се класираха за 1/16-финалите (+ВИДЕО)

Станислав Манолев започна като титуляр при поражението на ПСВ Айндховен от Днипро с 1:2

Наполи се класира за 1/16-финалите на Лига Европа, след като се наложи с 2:1 над АИК Стокхолм в мач от група „F” на надпреварата. След този успех италианският тим със сигурност ще играе в следващата фаза на турнира, а в момента Наполи е на 2-ото място в групата с актив от 9 точки. АИК Стокхолм остава на 3-ото място и има 4 пункта.

Гостите от Наполи излязоха с гол напред в 20-ата минута, когато Блерим Джемаили успя да се разпише във вратата на противника, но до края на първото полувреме домакините от АИК успяха да изравнят. Хелги Даниелсон отбеляза за 1:1 в 35-ата минута, а при този резултат дойде и краят на първото полувреме.

В 85-ата минута Салваторе Ароника получи директен червен картон и остави тима си с човек по-малко на терена. Въпреки че доигра срещата с 10 души, Наполи все пак успя да се добере до победата. В продължението на двубоя гостите получиха правото да изпълнят дузпа, а зад топката застана Единсон Кавани, който не сбърка от бялата точка и по този начин донесе победата на Наполи с 2:1.

В другата среща от група „F” Днипро надви с 2:1 като гост ПСВ Айндховен. Българинът Станислав Манолев започна като титуляр за холандския тим и остана на терена до 87-ата минута, когато бе заменен.

Резултатът на „Филипс Стейдиъм” бе открит от Джеорджинио Вийналдум в 18-ата минута. Днипро обаче възстанови равенството в 24-ата, когато Йевхен Селезньов отбеляза за 1:1.

Украинският тим поведе с 2:1 в 74-ата минута, а автор на второто попадение за гостите бе Йевхен Коноплянка. Десет минути по-късно Яба Канкава от състава на Днипро получи втори жълт картон и остава отбора си с десет души, но въпреки това гостуващият тим не допусна изравнителен гол и спечели мача с 2:1.

Така Днипро вече е с актив от 12 точки и продължава да е лидер в групата, като с днешния успех си гарантира и мястото в елиминационната фаза на турнира. ПСВ Айндховен пък ще отпадне от надпреварата, след като изиграе последния си мач от групата, в който гостува на Наполи.

Колко ще получава Клоп на новата си позиция?

Той ще прибира сериозна заплата

Удар за Англия! Сака и Джоунс отпаднаха от състава на "Трите лъва"

И двамата имат проблеми

Манчестър Юнайтед губи Мазрауи до средата на ноември

Той трябва да се подложи на хирургична интервенция

Става интересно! Ливърпул, Челси и Тотнъм с интерес към младок от Дортмунд

Джейми Байноу-Гитънс успя да привлече вниманието върху себе си

Прекрасни новини за Слот: Салах и Ван Дайк получиха почивка от националните отбори