3. НА "ПУШКАШ АРЕНА": Ювентус се позабавлява с Ференварош (ВИДЕО)

НА "ПУШКАШ АРЕНА": Ювентус се позабавлява с Ференварош (ВИДЕО)

Мората и Дибала се развихриха при успеха на италианския тим

Ювентус спечели с лекота гостуването си на Ференцварош от Шампионската лига. Тимът на Андреа Пирло победи с 4:1 и с шест точки заема второ място в група "G". Лидер е Барселона с 9, а Динамо (Киев) и Ференцварош имат по една. Алваро Мората продължи страхотната си голова серия от началото на сезона и прибави нови две попадения на сметката си. Пауло Дибала вкара третия и изработи четвъртия, който бе записан като автогол на Лаша Двали. За унгарците се разписа Франк Боли.

Ювентус поведе още в седмата минута на "Пушкаш Арена". Куадрадо центрира по земя и Мората вкара - 0:1.

Домакините отговориха с удари на Нгуен, Ловренчич и Сомалия, но нито един от тях не намери целта. Киеза имаше възможност да удвои аванса на Юве с шут от границата на наказателното поле, но опитът му е блокиран от защитник. Веднага след това Олександр Зубков, който бе оставен непокрит, стреля, но топката мина встрани от дясната греда.

В 36-ата минута се откри страхотен шанс и пред Роналдо. Той получи перфектно центриране в наказателното поле и стреля с глава, но ударът му мина над гредата. Седем по-късно португалецът направи втори неуспешен опит да вкара.

Роналдо пропиля нов страхотен шанс в началото на второто полувреме, но Юве все пак успя удвои своя аванс. В 60- ата минута Кристианоо подаде към Маккени, който пропусна и топката се озова в Мората. Нападателят се завъртя и стреля технично - 0:2!

В 73-ата гостите вкараха трети гол. Разписа се резервата Пауло Дибала. Бранител на домакините затрудни максимално вратаря Дибуш с опита си да му върне топката и дебнещият наблизо Дибала се възползва. Аржентинецът реализира на празна врата - 0:3. Това съвсем не беше всичко в мача. Дибала се разписа за втори път след нова грешка в защитата на Ференцварош. Този път вратарят директно подари топката на нападателя, който не сбърка.

Ференцварош стига до почетно попадение чрез Боли в 90-ата минута. Той вкара от втори опит, след като Шчесни отрази първия му изстрел.

ФЕРЕНЦВАРОШ - ЮВЕНТУС 1:4
0:1 Мората (7)
0:2 Мората (60)
0:3 Дибала (73)
0:4 Двали (81-авт.)