3. Монтела: Неприятно е да загубиш по подобен начин

Монтела: Неприятно е да загубиш по подобен начин

"Смятам, че сме на прав път и можем да бъдем оптимисти", обяви треньорът на Милан

Треньорът на Милан Винченцо Монтела похвали совите играчи въпреки загубата с 2:3 в дербито с Интер. “Росонерите” на два пъти изоставаха в резултата и успяваха да се върнат в мача, но в последната минута “нерадзурите” си спечелиха дузпа за нарушение на Рикардо Родригес срещу Данило Д`Амброзио. Наставникът коментира и тази ситуация.

“Д`Амброзио постъпи много хитро… Неприятно е да загубиш по подобен начин в 90-ата минута след такъв инцидент. Не искам повече да го гледам. Смятам, че направихме много силно второ полувреме и съм горд от моите играчи. Жалко е, че не взехме никакви точки от този мач, но смятам, че сме на прав път и можем да бъдем оптимисти. Според мен чашата е наполовина пълна”, заяви Монтела.

“Интер удари греда през първото полувреме е поведе с гол, който нямаше как да бъде спасен. Те бяха много прецизни, повече от нас. Призовавам моите играчи да показват същия дух и занапред, защото с такава игра, друг път няма да губим точки. Смятам, че развоят на мача се промени, защото показахме повече решителност и желание да се докажем. Трудно е да задвижим новия проект с толкова много нови играчи, особено когато нямаме достатъчно време да работим. Интер бе безпощаден на контраатака, което е тяхна силна черта. Ние можехме да използваме по-добре пространствата в тяхната отбрана. За съжаление нямахме и късмет при попаденията на съперника”, допълни специалистът.