3. Милан взе първа победа в Италия след минимален успех над слабак (видео)

Милан взе първа победа в Италия след минимален успех над слабак (видео)

Зеедорф донесе успеха на „росонерите” с красиво попадение още в петата минута

Италианският шампион Милан най-после спечели мач от Серия „А”. Това стана при домакинството срещу Чезена от четвъртия кръг на Калчото, спечелено с минималното 1:0.

Старши треньорът на гранда от Милано Масимилиано Алегри за пореден път трябваше да се справя с изключително много кадрови проблеми, тъй като по една или друга причина липсваха Пато, Антонини, Бонера, Робиньо, Боатенг, Фламини, Гатузо и Ибрахимович.

И без толкова много от своите звезди обаче „росонерите” успяха да наложат волята си и да нанесат втора поредна загуба на Чезена далеч от дома.

Единственото попадение в двубоя на „Джузепе Меаца” реализира неостаряващият ветеран Кларънс Зеедорф, който се разписа още в петата минута след пас на Емануелсон.

Последният изпълни късо един ъглов удар и подаде на холандеца, а той от своя страна изстреля истински снаряд и заби топката под гредата на Никола Раваля.

След успеха си Милан събра пет точки и най-сетне се озова в горната половина на класирането, докато Чезена остана без точков актив на последната позиция в подреждането.

Новата Суперлига стартира през 2025 година?