3. Милан се справи с Пари Сен Жермен (видео)

Милан се справи с Пари Сен Жермен (видео)

Приятелският двубой между италианците и французите се проведе в Дубай и завърши с победа с 1:0 в полза на "росонерите"

Италианският шампион Милан постигна минимална победа с 1:0 срещу френския Пари Сен Жермен в приятелска среща, която се проведе в Дубай. Единственото попадение в двубоя бе дело на Алешандре Пато още в 4-ата минута. Бразилецът отбеляза страхотно попадение, а то се оказа достатъчно, за да може „росонерите” да си тръгнат като победител от мача.

След прецизното изпълнение на Пато с пета в началото на двубоя, когато резултатът бе открит, Пари Сен Жермен се втурна да изравнява, но Марко Амелия не допускаше попадение. В 18-ата минута удар на Ночерино срещна горната греда, а до края на полувремето нов гол в мача не падна и двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0.

Шанс да играе през втората част получи отсъствалият в продължение на няколко месеца Дженаро Гатузо. Френският тим имаше няколко възможности да изравни след средата на второто полувреме, но така и не достигна до гол, като по този начин регистрира поражение.

В първия си мач от Серия А през новата година Милан гостува на Аталанта. Пари Сен Жермен пък има за съперник Тулуза в своя първи двубой от Лига 1 за 2012-та, като преди него има и среща от турнира за Купата на Франция.