3. Милан с нова грешна стъпка в борбата за титлата - Дженоа се добра до равенство 1:1 срещу "росонерите" (видео)

Лидерът в Серия А не успя да спечели гостуването на "Луиджи Ферарис", въпреки че поведе в резултата

Отборът на Милан направи нова грешна стъпка в борбата си за титлата в Серия А, след като не успя да спечели гостуването си на Дженоа от 24-ия кръг на италианския шампионат. Срещата завърши при равенство 1:1, а това бе отлична новина за преследвачите на „росонерите”.

Първата по-чиста ситуация в мача бе пропиляна от Юрай Кучка, който в 8-ата минута стреля от границата на вратарското поле на Милан, но не успя да намери рамките на вратата и топката излезе в аут.

„Росонерите” отвърнаха с пропуск на Робиньо минута по-късно. Бразилецът получи топката в наказателното поле на Дженоа, но ударът му не бе точен и премина покрай лявата греда на Едуардо.

Дженоа бе тимът, който създаде повече ситуации в следващите минути, но малко преди да изтече половин час игра на „Луиджи Ферарис”, Пато успя да изведе Милан напред в резултата, след като получи топката от Златан Ибрахимович и с удар от близко разстояние разпечата вратата на Дженоа.

Домакините се опитаха да се върнат в мача и в първата минута от даденото продължение на първата част Антонио Флоро Флорес успя да преодолее Абиати и да възстанови равенството.

При резултат 1:1 дойде и краят на първата част.

През второто полувреме Милан направи повече пропуски, като Пато и на няколко пъти Ибрахимович не успяха да вкарат топката зад Едуардо.

За Дженоа пък ситуации не успяха да реализират Конко и Алберто Палоски.

Така нов гол до края на двубоя не падна и двата тима грабнаха по една точка, като по този начин Милан записа второ поредно равенство. „Росонерите” все още продължават да са лидер в Серия А с 49 точки. Дженоа е 13-ти с 28.

Дженоа 1:1 Милан
29’ 0:1 Пато
45+1’ 1:1 Антонио Флоро Флорес

Стадион: „Луиджи Ферарис”

Жълти картони: Конко (Дженоа); Силва, Бонера, Ибрахимович (Милан)

Червени картони: няма

Стартови състави:

Дженоа: Едуардо, Каладзе, Даинели, Кришито, Место, Кучка, Милането, Роси, Конко (Рафиня 90’), Флорес (Палоски 70’), Дестро (Паласио 15’)

Милан: Абиати, Йепес, Силва, Бонера, Одо, Ван Бомел, Робиньо (Касано 63’), Фламини (Емануелсон 75’), Гатузо, Пато, Ибрахимович

Временният треньор на Англия коментира наследника си

Лий Карсли заяви, че заемането на поста не трябва да се ограничава само до англичанин, на фона на продължаващите връзки с мениджъра на Манчестър Сити Пеп Гуардиола

Трето поколение Малдини в националния на Италия

Синът на италианската футболна легенда Паоло Малдини Даниел дебютира за "адзурите" при победата с 4:1 над Израел

Дешан похвали Муани след успеха над Белгия

Дидие Дешан похвали Рандал Коло Муани, след като с два гола на нападателя "петлите" победиха с 2:1 като гост на Белгия

Треньорът на Германия иска само победи

Имаме амбицията да спечелим и останалите мачове. Искаме да имаме приемственост, когато става дума за резултати

Луис де ла Фуенте обясни защо даде почивка на Ламин Ямал

Старши треньорът на Испания Луис де ла Фуенте настоя, че не е имало никакъв натиск върху него относно решението му да даде почивка на Ламин Ямал

Изненадващ проблем за мача Северна Ирландия - Беларус

Мачът Северна Ирландия и Беларус може да бъде преместен от Белфаст, тъй като играчите на беларуския тим може да не получат британски визи

Треньорът на Португалия: Роналдо не работи като 39-годишен

Селекционерът на португалския национален отбор Роберто Мартинес не се притеснява да пусне в игра 39-годишния Кристиано Роналдо в двубоя от Лигата на нациите срещу Шотландия

Турция обърна Исландия в голово шоу (ВИДЕО)

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)