3. Милан ознаменува титлата си с разгром над Каляри

Милан ознаменува титлата си с разгром над Каляри

Милан победи без никакви проблеми Каляри в 37-ия кръг на Серия А. „Росонерите”, които получиха златото си преди този двубой, ознаменуваха титлата с разгром – 4:1 на стадион „Сан Сиро”.

Робиньо се отличи с два гола за успеха, Зеедорф и Гатузо допълниха списъка с голмайсторите, а почетното попадение за гостите бе дело на Госу.

Новите шампиони на Италия започнаха очаквано срещата със самочувствие и неприятностите пред вратата на Каляри започнаха да се редят една след друга. „Росонерите” през цялото време на първата част контролираха ситуацията на терена. Те владееха топката 62% и бяха отправили общо 7 удара към вратата на гостите. Първата по-сериозна възможност за Милан бе в 16-ата минута, когато Пато отправи силен удар, който обаче бе отразен.

Логичното се случи. Головете за домакините не закъсняха. В 22-ата минута Рубиньо откри резултата след пас на Кларанс Зеедорф. Гостите още не бяха успели да се отърсят от попадението и 120 секунди след това се наложи да бият центъра още веднъж. „Лошото момче” на „росонерите” Дженаро Гатузо покачи на 2:0.

Футболистите на Масимилиано Алегри не спряха до тук и продължиха по шампионски. В 35-ата минута Рубиньо бе точен за втори път и отчая напълно гостите от Каляри. Те все пак върнаха едно попадение дело на Андреа Госу, като се случи в един от малкото проблясъци на тима на Роберто Донадони в двубоя.

През втората част статуквото не се промени. Милан продължи да доминира и логично стигна до четвърти гол. Този път точен бе отлично представилият се в срещата Зеедорф в 77-ата минута, като Пато се отчете с асистенция. Бразилецът направи също много силен мач, въпреки големия брой пропуски.

Турция обърна Исландия в голово шоу (ВИДЕО)

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Ето как завършиха всички мачове от Лигата на нациите тази вечер

В Турция хвалят трансферите на Мъри Стоилов

Шестима от новите играчи на Гьозтепе вече имат отбелязан гол

Реал Мадрид атакува Фримпонг през следващото лято

Защитникът на Байер Леверкузен има освобождаваща клауза от 40 милиона евро

Зидан е готов да поеме Манчестър Юнайтед

Французинът е отворен към хипотезата да замени Ерик Тен Хаг на "Олд Трафорд"

Радост в Рома: Дибала вече е готов за игра

Аржентинецът ще е на линия за мача с Интер

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?