3. Милан отново се върна към победите и пое глътка въздух в битката за топ 4 (ВИДЕО)

"Росонерите" се върнаха на второто място след успех над Беневенто

Милан успя да победи с 2:0 Беневенто при домакинството си от 34-ия кръг на Серия А и временно се завърна на второто място в класирането. Попаденията отбелязаха Хакан Чалханоглу и Тео Ернандес.

"Росонерите" стартираха ударно и стигнаха до откриване на резултата още в шестата минута след отлично изградена атака. Хакан Чалханоолу комбинира с Франк Кесие, който подаде към Алексис Салемакерс. Той насочи топката към наказателното поле, където Кесие я пропусна за Чалханоолу, който от близка дистанция я прати в мрежата. Беневенто можеше много бързо да върне попадението чрез Джанлука Лападула, но резултатъ се запази. В 14-ата минута Милан създаде нова отлична възможност за гол. Стражът на Беневенто Лоренцо Монтипо отрази първия удар, последва разбъркване пред вратата, като Златан Ибрахимович се пребори за топката и стреля с левия крак, но слабо. Само две минути по-късно нова атака, подета от Кесие завърши с подаване към Рафаел Леао, който обаче стреля право в Монтипо. Ибрахимович отново пръв стигна до отбитата топка, но беше затворен от защитници на Беневенто.

Последваха десетина минути, в които темпото поспадна, а Беневенто започна по-смело да гледа към вратата, пазена от Джанлуиджи Донарума. В 37-ата минута Тео Ернандес отправи хубав удар, след като залъга отбраната на Беневенто, че се готви да подава, но стражът на гостите се справи отлично. В 40-ата минута и Беневенто получи своя шанс, но топката рикошира и не попадна в очертанията на вратата на Милан. В добавеното време Милан стигна до две отлични възможност да удвои. Първо ударът на Исмаел Бенасер беше блокиран от Николас Виола, който застана с тяло на пътя на топката. Малко по-късно Златан стреля отблизо, но Монтипо с крак прати топката в ъглов удар.

Втората част започна с положения и пред двете врати. Първо Златан Ибрахимович стреля отблизо с левия крак, но Монтипо спаси. Последва удар на Джанлука Лападула, но топката беше блокирана. В 52-ата минута Яго Фалке отправи много хубав удар с левия крак, но топката мина встрани от вратата на Донарума. В ответната атака Чалханоолу стреля, но малко точност не му достигна, за да удвои. В 55-ата минута Монтипо за трети път в мача спаси срещу Ибрахимович, който успя да се пребори със защитата на Беневенто. При спасяването вратарят на гостите получи лека травма и се наложи да получи помощ. В 59-ата минута Леао намери Салемакерс в наказателното поле, той преодоля трима и отправи удар, но встрани от вратата. Така се стигна до 60-ата минута, когато топката отново се озова в краката на Ибрахимович в наказателното поле. Шведът стреля, Монтипо спаси, но при добавката Тео Ернандес прати топката в мрежата. При попадението възникнаха съмнения за засада, но реферът призна попадението.

Така "росонерите" са на второто място с 69 точки и продължават борбата си за влизане в топ 4, докато Беневенто са 18-ти с 31 пункта.

Милан - Беневенто 2:0

1:0 Чалханоглу 6
2:0 Ернандес 60

Стартови състави:

Милан: Донарума, Дало, Томори, Романьоли, Ернандес, Кеси, Бенасер, Салемакерс, Чалханоглу, Леао, Ибрахимович

Беневенто: Монтипо, Де Паоли, Глик, Калдирола, Барба, Дабо, Жиола, Йоница, Фалке, Импорта, Лападула