3. Милан отново не би като гост (ВИДЕО)

Милан отново не би като гост (ВИДЕО)

Борещият се за оцеляване тим на Киево взе точка след 0:0 у дома

Милан и Киево не си вкараха гол и приключиха при резултат 0:0 срещата помежду си от XXV кръг на италианската Серия „А”.

Срещата на стадион „Бентегоди” в град Верона не бе особено вълнуваща, а първото й полувреме бе доста слабо. В 15-ата минута Алекс стреля силно от свободен удар, но топката спря в тялото на Поли, а последвалият изстрел също бе блокиран.

Домакините отвърнаха 10 минути по-късно, когато Серджио Пелисиер се измъкна от защитата на „росонерите”, но Диего Лопес се хвърли в краката му и го спря.

С това на практика се изчерпват и по-интересните ситуации преди почивката. След нея те също не бяха много, но поне срещата се оживи, тъй като двата отбора леко повишиха оборотите.

На терена се появи японецът Кейсуке Хонда, който малко след това нацели напречната греда с чудесен далечн удар. Това обаче си остана и най-интересният момент в двубоя.

В 53-ата минута Диего Лопес сгреши при изнасянето на една топка, последва прострелно центриране и рикошет в краката на Алекс, но топката мина на сантиметри от вратата.

Малко преди края на двубоя пък Найджъл де Йонг се контузи и бе заменен принудително от Алесио Черчи, който стреля силно по диагонала в 88-ата минута, но не намери очертанията на вратата.

До края на двубоя не се стигна до попадения и така Милан остана без успех като гост в Серия „А” от 19 октомври 2014 г. насам, когато надви Верона с 3:1. „Росонерите” вече имат 34 точки, с 9 повече от Киево и с една по-малко от градския си съперник Интер, който заема осмата позиция.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)