3. Милан изтърва трите точки в края (ВИДЕО)

Милан изтърва трите точки в края (ВИДЕО)

След равенството "росонерите" са 13-ти с едва 5 точки

Милан изтърва трите точки в края, завършвайки 2:2 с гостуващия Аталанта в мач от петия кръг на италианската Серия „А“.

Аржентинския нападател Гонсало Игуаин (2) беше точен още в началото след асистенция на Сусо и вкара първия си гол на „Сан Сиро“ с екипа на „росонерите“, след като миналата седмица се разписа и при визитата на Каляри (1:1).

Попадение с глава на Бонавентура в 20-ата минута беше отменен с помощта на ВАР, а след нов негов удар с глава в 40-ата минута гредата спаси гостите.

След почивката друг аржентинец Алехандро Гомес (54) изравни след пас на колумбиеца Дуван Сапата. Сравнителн бързо обаче Джакомо Бонавентура (61) върна преднината на "росонерите" след ново извеждащо подаване на Сусо.

Футболистите на Дженаро Гатузо се виждаха победители, но сгрешиха в добавеното време и Емилиано Ригони (90+1) донесе точката за бергамаските.

След равенството Милан е 13-и с едва 5 точки, а Аталанта е една позиция по-напред със същия актив и по-добра голова разлика.

Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари